Şubat 26, 2021
Elon Musk’tan Yeni Bitcoin ve Ethereum Yorumu!

Elon Musk’tan Yeni Bitcoin ve Ethereum Yorumu!

Son dakika Elon Musk’tan Yeni Bitcoin ve Ethereum Yorumu! haberi ,

Gezegendeki en varlıklı insan, Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Peter Schiff’in Bitcoin’e karşı telaffuzuna karşılık verdi. Schiff’in gizlice Bitcoin (BTC) tutuyor olabileceğini söyledi. Ayrıyeten Bu sırada, dün akşam saatlerinde Twitter’daki profil fotoğrafını Bitcoin logosunu içerecek biçimde değiştirdi.

Peter Schiff yeniden Bitcoin’i yerden yere vurdu

Elon Musk, yakın tarihli bir tweet’inde, Bitcoin’i nakitten adha az aptalca bir likidite biçimi olarak değerlendirmişti. Ayrıyeten ABD Merkez Bankası’nın daima niceliksel genişleme programları sayesinde USD kıymet kaybederken, mevcut ekonomik durumda “sadece aptal birinin öbür bir yere bakacağını” belirtti.

Musk, Tesla’nın geçtiğimiz günlerde açıkladığı 1.5 milyar dolarlık alımını, bu biçimde açıkladı.

Lakin açık bir Bitcoin eleştirmeni olan Peter Schiff, buna karşılık vererek Elon Musk’ın hem BTC hem de fiat para ünitelerinin “çöp” olduğuna inandığı sonucuna vardı.

Elon Musk’tan Schiff’e karşılık: Kripto paranız da olabilir

Tesla CEO’su, Schiff’e, kendisinin sırf Bitcoin’den nefret ediyormuş üzere davranabileceğini ve gerçekte Schiff’in altın olarak “kripto parası olabileceğini” belirterek cevap verdi.

Musk’ın bu varsayımı kısmen, kripto topluluğunun daha evvelden de bildiği üzere Schiff’in birçok Bitcoin zıddı tweet atmasından kaynaklanıyor olabilir. Nouriel Roubini (Dr. Kıyamet) yahut başka BTC eleştirmenlerinden daha fazla anti-Bitcoin tweet’i var.

Ayrıyeten Musk, parayı insanların takas sırasında rastgele bir rahatsızlıktan kaçınmasını sağlayan veirler olarak tanımladı. Bu bilgiler her vakit kusurlu, diye tweet attı. Ayrıyeten Bitcoin’in tüm bu dezavantajları en aza indirgemek için gelişebileceğini ekledi.

Ayrıyeten Musk, “bununla birlikte, Ethereum ve Bitcoin epeyce yüksek düzeylerde görünüyor,” dedi. Son 24 saat içerisinde bu iki coin de tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı.

Elon Musk’ın profil fotoğrafında Bitcoin var!

Ayrıyeten Elon Musk, Twitter fotoğrafını bir Bitcoin fotoğrafına çevirdi ve “sadece bir günlüğüne” tweet attı.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar