Mart 7, 2021
Eşref Hamamcıoğlu: “Bir daha aday olmayacağım”

Eşref Hamamcıoğlu: “Bir daha aday olmayacağım”


son dakika Eşref Hamamcıoğlu: “Bir daha aday olmayacağım” haberleri,

Galatasaray Kulübünün şubat ayı olağan divan şurası toplantısı gerçekleştirildi.

Divan Konseyi Lideri Eşref Hamamcıoğlu’nun yönettiği toplantı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını önlemleri kapsamında görüntü konferans tekniğiyle yapıldı. Hamamcıoğlu, toplantının sonunda nisan ayında yapılması gereken divan konseyi başkanlık seçiminde aday olmayacağını açıkladı.

Son periyotta divan şurasını protesto eden Galatasaray Kulübü Lideri Mustafa Cengiz ve başka yönetim kurulu üyeleri, yeniden toplantıya katılmadı.

Divan Şurası Lideri Eşref Hamamcıoğlu yaptığı açılış konuşmasında, sarı-kırmızılı futbol ekibinin son periyottaki âlâ performansına değinerek, “Son haftalarda bilhassa futbol grubumuzun sergilediği muvaffakiyet ile aldığı sonuçlar hepimizi sevindirmekte ve gururlandırmakta. Orta transfer devrinde alınan futbolcuların isabetli olması ve her geçen gün ahenk sağlamasıyla keyifli sona ulaşacağımızı ümit ediyoruz. Bunu ısrarlı bir halde topluluk olarak bekliyoruz. Bu muvaffakiyete imza atan futbolcularımız, teknik heyetimiz ve idarecilerimize teşekkür ediyoruz. Umarım başka branşlarda da tıpkı muvaffakiyetleri yakalarız. Bununla ilgili divan üyeleri ve kulüp üyeleri olarak gereken takviyesi vermeye hazırız.” tabirlerini kullandı.

Başkan Cengiz’in Fenerbahçe Kulübünün tezlerine yanıt vermek yerine kendi topluluklarını bölmeye çalıştığını savunan Hamamcıoğlu, şunları kaydetti:

“Mutluluğumuzu ezeli rakibimiz Fenerbahçe’yi kendi alanında bir sefer daha yenerek perçinlemiş olduk. Topluluk olarak bunların keyfini sürmemiz, memnunluğunu yaşamamız gerekirken ve beklenirken maalesef bir grup düzeysiz atışmalara, iftiralara, bir spor kulübüne yakışmayacak biçimde ve üslupta beyanlara maruz kaldık. Bütün bunlara yanıt vermek yerine maalesef sayın liderimiz bir defa daha topluluk içinde sanal düşmanlar yaratıp önce divan heyetini, sonra genel kurul üyelerini yok sayarak, itibarsızlaştırmaya çalışarak, bir grup üzücü beyanlarda bulunmuştur. Ben ve divan konseyi üyelerimiz liderin içinde bulunduğu özel durum nedeniyle cevaplamamayı, içine çekilmeye çalışıldığımız polemiğe girmemeye karar verdik. Şu anda topluluğumuzu kategorilere ayırıp, bölüp yönetmek yerine bilhassa futbolda alınan sportif muvaffakiyetin keyfini sürmek, herkesle kucaklaşmak, birleşmek ve kitlendiğimiz amaçlara gerçek gayret etmek zorunda olduğumuzu düşünüyorum. Gönül isterdi ki topluluk içinde bu türlü gündemler oluşturmak yerine ezeli rakibimize hak ettiği yanıtı vaktinde verelim.”

– Hamamcıoğlu, divan başkanlığına devam etmeyecek

Eşref Hamamcıoğlu, nisan ayında yapılması planlanan divan konseyi başkanlık seçiminde yeniden aday olmayacağını söyledi.

Son 3 yıldır kulübün en deneyimli üyelerinden oluşan divan konseyinin başkanlığını yürüttüğünü aktaran Hamamcıoğlu, “Görevim sırasında tüzük unsurları çerçevesinde bana ve arkadaşlarıma verilen yetki ve sorumlulukları layıkıyla yerine getirmeye çalıştık. Galatasaray bedellerine bağlı kalarak yalnızca Galatasaray’ın menfaatlerini şartsız ve dirençli bir halde müdafaaya uğraş ettik. Arkadaşlarımla divan şurasının adil, dinamik, yenilikçi, tesirli ve etik bedellere bağlı bir halde yönetilmesi için çok büyük uğraş sarf ettik. Bu kıymetli vazifesi üstlenmiş olmaktan ötürü büyük gurur ve onur duymaktayım. Lakin bu makamlarda misyonu layıkıyla yaparak sonrasında vaktinde ayrılmayı bilmenin yeterli bir model olacağını düşünüyorum. Bu çerçevede önümüzdeki divan başkanlığı devri için bir daha aday olmayacağım. Bu, Galatasaray’dan kopuyorum demek değil. Bundan sonra da Galatasaray’ın menfaatleri için benimle tıpkı fikir, fedakarlık ve vizyona sahip olan arkadaşlarımla çalışmalarıma devam edeceğim.” diye konuştu.

Toplantıda üyeler, idarenin divan kuruluna katılmaması, Galatasaray Adası konusunda gelişme yaşanmaması, kulübün mali yapısı, koronavirüs salgını nedeniyle yapılamayan mali genel şura, lider Mustafa Cengiz’in son periyottaki kulüp içi hususlarla ilgili açıklamaları ile ilgili tenkitlerde bulundu.

Yaklaşık 1,5 saat süren toplantıyı 184’ü divan üyesi, 118’i de kulüp üyesi ve basın mensubu olmak üzere toplamda 302 kişi takip etti.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, aktüel flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar