Mart 7, 2021
Ethereum Kritik 2.000 Dolar Düzeyini Aştı, Bitcoin Rekor Kırdı!

Ethereum Kritik 2.000 Dolar Düzeyini Aştı, Bitcoin Rekor Kırdı!

Son dakika Ethereum Kritik 2.000 Dolar Düzeyini Aştı, Bitcoin Rekor Kırdı! haberi ,

Piyasa bedeline nazaran en büyük ikinci dijital varlık olan Ethereum (ETH), 20 Şubat’ta Asya’nın erken saatlerinde 2.000 doların üzerine çıktı ve 2.042 dolarlık yeni bir rekor kırdı. Bitcoin ise 56.000 doların üzerine çıktı. Yazım sırasında ETH/USD, yılın başından bu yana %200, son 24 saat içerisinde ise %5’in üzerinde yarar elde ederek 2.000 dolardan el değiştiriyor. Ethereum’un piyasa kıymeti 230 milyar doları aşarken, ortalama günlük süreç hacmi 40 milyar doları aştı.

Ethereum, büyük bir yükseliş trendinin eşiğinde

İkinci en büyük dijital varlık, CME’de başarılı bir formda ETH vadeli süreçlerinin başlatılması ve artan kurumsal talep dahil olmak üzere bir dizi olumlu temel gelişme tarafından yönlendiriliyor.

Fundstrat Küresel Advisors analistler, ETH’nin fiyatının sonunda 10.000 doların üzerine çıkacağı büyük bir yükseliş eğiliminin eşiğinde olduğumuzu söylüyor. Rapor, DeFi projelerinin ezici çoğunluğu Ethereum blockchain’i üzerine inşa edildiğinden, süratle büyüyen bir merkezi olmayan finans (DeFi) sanayisinin ETH’nin güçlü büyümesi için tesirli olacağına işaret ediyor.

Bunun dışında ortaya çıkan eşsiz token (NFT) sanayisi de ETH büyümesini besliyor. NFT dalındaki süreçlerin toplam kıymeti 2020’de yaklaşık %300 büyüme kaydetti. Bu trendin de devam edeceği düşünülüyor.

Bitcoin fiyatı da rekor kırdı

NonFungible.com ve L’Atelier BNP Paribas tarafından yapılan araştırmaya nazaran, kesim 2021’de sanal iktisadın değerli bir itici gücü olacak. Kripto para piyasası ise genel olarak yükselişte. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin, 19 Şubat’ta 56.000 doların üzerinde yeni bir tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşırken, piyasa bedeli tarihte birinci kere 1 trilyon doları aştı.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar