Mart 5, 2021
Fuat Çapa: “Karagümrük’ü uygun tahlil ettik”

Fuat Çapa: “Karagümrük’ü uygun tahlil ettik”


son dakika Fuat Çapa: “Karagümrük’ü güzel tahlil ettik” haberleri,

Üstün Lig’in 26. haftasında ağırladığı Fatih Karagümrük’ü 3-2 mağlup eden Kasımpaşa’nın teknik yöneticisi Fuat Çapa, derbi maçı kazandıkları için memnun olduklarını söyledi.

Çapa, maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında, “Bu maçı sadece olağan bir müsabaka olarak değerlendirmemek lazım, zira bu bir derbiydi. Uzun müddet sonra bu derbi Muhteşem Lig seviyesinde Kasımpaşa’nın stadında oynandı. Camiamızın ve taraftarımızın bu müsabakaya bakış açılarını, beklentisini net bir biçimde biliyorduk. Onlara bugüne kadar bekledikleri oynayamadık ve istedikleri sonuçları alamadık. Zira vakit zaman oyunumuz uygun olsa da sonuca yansıtamadık.” tabirlerini kullandı.

Fatih Karagümrük’ü uygun tahlil ettiklerini belirten Çapa, “Karagümrük’ün geriden oyun kurarak rakibi üzerine çekip Ademi ile birlikte orta saha ve kenar oyuncularla bağlantıları çok yeterli bir biçimde kurduğunu biliyorduk. Buna engellemek ismine önde baskı yaptık. Özellikle Biglia ilişkisini da ekarte ederek baskı kurmaya çalıştık ve başarılı olduk. Oyun iyi giderken duran toptan 1-0 geriye düştük. Duran topları çok etkili kullanan bir kadroya karşı oynadık. Ondan sonraki süreçte verdiğimiz tepki pek olumluydu. 2-1 ve 3-1’i yakaladıktan sonra topun bizde kalması gerekirken vakit zaman tahminen de bugüne kadar oynamış olduğumuz oyunlarda sonuç alamamamız oyuncularımızı strese soktu. Gereksiz top kayıpları yaptık. Tekrar duran toptan 3-2’yi yakaladı rakibimiz. Ondan sonra verdiğimiz tepki da kıymetliydi grubumuz ismine. Galip geldiğimiz için memnunum.” halinde konuştu.

“Luckassen ve Sadiku’nun gelmesiyle birlikte grup içindeki istikrarın daha âlâ olduğunu gördük. Bunların gelmesiyle birlikte orta alandaki oyuncularımızın performansı arttı.” diyen Çapa, şunları kaydetti:

“Haftaya Göztepe ile karşılaşacağız. Bugün birinci adımı attık lakin bir seri yakalamamız gerekiyor. Bugüne kadar bu türlü bir seri yakalayamadık. Geçtiğimiz hafta ve bu hafta dolu dolu çalıştık. Önümüzdeki hafta da o formda çalışacağız ama ondan sonra hafta içi-hafta sonu maçları başlayacak. O periyotların hazırlığını bu süreçte yapmak zorundayız.”

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, şimdiki flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar