Mart 5, 2021

Kanada borsaları bitcoin ETF rekoru kırdı

Kanada borsaları bitcoin etf rekorukırdı. Eth İşlemleri nedir, ne demek ? Herkesin merak ettiği soru işte bu . Dünyada ilk bitcoin etf işlemi kanada tarafındna onaylandı, sonra hemen ardından ikinci bir

Bitcoin etf işlemi yine kanada tarafından onay aldı.

Kanada etf işlemleri ilk günün sonunda 350 milyon doları geçerek tarihi bir rekor kırdı.

Etf açılımı aslında borsa işlemlei fonudur. İçerisinde gerçekten bitcoin barındırır.

Yani bitcoin fonu satacak kurum fonun içerisine ne kadar bitcoin koyuyorsa o miktarda bitcoini gerçekten almak zorunda. Yani hayali bir türev koyamaz.

Zaten bitcoini karşılıksız satmak çok riskli olacağından finans kurumlarını kısa sürede batırabilir. Hızlı yükselişlerde finans şirketi aradaki farkı kasasından karşılamak zorunda kalacağı için batabilir.

Daha ilk gününden 350 milyon dolarlık bir bitcoin etf işlemi gerçekleşti. Bu olay bana göre diğer ülkelerde hemen hızlıca gerçekleşecektir.

Almanya, ingiltere, fransa, italya ve amerika gibi, çin ve brezilya, japonya gibi büyük ekonomilerde bitcoin etf olayı (borsa fonu ) yaygınlaşınca artık bitcoin fiyatında daha hızlı yükselişler yaşanabilir.

Hatta daha sonrasında visa ile bankalara entegre edilmesi ve bankalar tarafından kolayca alınır satılır olması da fiyatı tetikleyecektir.

Fiyatı çok oynak (volatilite) bitcoin için kurumsal yatırımcıların gelmesi ve bu fonların işin içerisine girmesi arttıkça fiyattaki oynaklık daha da azalacaktır.

Katılım artıyor ve yatırımcı çeşidi de artıyor. Bitcoin ve kripto paraların geleceği için çok önemli ve istikrar sağlayacak bir gelişme olarak görüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar