Şubat 27, 2021
Kripto Piyasa Kıymeti Rekor Kırarken Tanınan Altcoin Polkadot Birinci 4’e Girdi!

Kripto Piyasa Kıymeti Rekor Kırarken Tanınan Altcoin Polkadot Birinci 4’e Girdi!

Son dakika Kripto Piyasa Pahası Rekor Kırarken Tanınan Altcoin Polkadot Birinci 4’e Girdi! haberi ,

Bitcoin 56.500 doların üzerindeki öbür bir rekordan sonra yavaşlama belirtisi göstermiyor. Ethereum da 2.000 doları fethederek dünyanın en büyük kripto para ünitesini takip etti. Öte yandan tanınan altcoin Polkadot (DOT) 40 dolara dokundu.

Genel kripto para piyasa kıymeti yeni bir rekor kırdı: 1.7 trilyon doların üzerine çıkıldı. Kripto alanı için daha fazla kilometre taşı geride bırakıldı. Öbür altcoin’ler de Bitcoin’in 56.000 doların üzerindeki tüm vakitlerin en yüksek düzeyini ve keşfedilmemiş yeni bölgelere giden Ethereum’u takip ediyor.

Bitcoin diğer bir ATH gördü

Bu haftanın başlarında birincil kripto para ünitesinin keskin bir düşüşün akabinde 46.000 dolarlık fiyatta gayret ettiği görülüyordu. Bununla birlikte varlık, eğilimi süratle aksine çevirdi ve değerli ölçüde paha kazanmaya başladı. Bu da birkaç ardışık tüm vakitlerin en yüksek rekoruyla sonuçlandı.

Çarşamba günü 50.000 doların üzerine çıktığında Bitcoin o vakitten beri geriye bakmadı. Şu an itibariyle BTC’nin tüm vakitlerin en yüksek düzeyi 56.620 dolar. Bu, Elon Musk’ın bir öbür BTC etkileşiminin akabinde, kısa bir müddet sonra geldi.

Bitcoin o vakitten beri biraz geri çekilse de yazım sırasında 55.000 doların üzerinde süreç görüyor. Tahminen de daha kıymetlisi, piyasa bedeli 1 trilyon doları geçti.

Uzmanlara nazaran teknik göstergeler, BTC’nin potansiyel olarak 60.000 dolara meydan okumasından evvel 56.112 dolar ve 56.600 dolarlık birinci direncin üstesinden gelmesi gerektiğini gösteriyor. Alternatif olarak 54.500, 51.400 ve 50.000 dolarlık takviye düzeyleri, fiyatın kırılması durumunda yardımcı olabilir.

Ethereum 2.000 doların üzerinde, tanınan altcoin DOT birinci 4’e girdi

Altcoin piyasası da geçen hafta boyunca kayda kıymet karlar elde etti. Son 24 saatte durum sadece Ethereum liderdliğinde ağırlaştı. İkinci en büyük kripto para ünitesi, 6 yıllık tarihinde birinci defa 2.000 doların üzerine çıktıktan sonra kendi başına kıymetli bir kilometre taşını da kırdı. Litecoin (%4), Ripple (%6) ve Chainlink (%7) birinci on ortasında uygun durumda fakat Binance Coin, Cardano ve Polkadot tarafından geride bırakıldı.

DOT %20 ile tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan yaklaşık 40 dolara fırladı ve bu, Polkadot’u Tether’i (USDT) geride bırakarak piyasa bedeli açısından en büyük 4. proje haline getirdi.

1 günlük DOT/USDT grafiği. Kaynak: Tradingview

Cardano, %16’lık bir artıştan sonra üç yıl içinde birinci defa 1 doların üzerine çıktı. Son haftalarda tartışmasız en uygun performans gösteren Binance Coin, dün yaklaşık 350 dolarlık bir rekor gördü. Yaklaşık 300 dolara geri dönmesine karşın, BNB yedi gün içinde tekrar de %120’den fazla arttı.

Ravencoin (%100), DODO (%45), Polygon (%40), Theta Fuel (%33), Fantom (%31), Huobi Token (%26) ve OKB (%23) daha fazla çıkar elde etti.

Sonuç olarak tüm kripto varlıklarının kümülatif piyasa pahası de 1.7 trilyon doların üzerinde yeni bir rekor kaydetti.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar