Mart 5, 2021
Trabzonspor’un gururları Kağan ve Faruk Can!

Trabzonspor’un gururları Kağan ve Faruk Can!


son dakika Trabzonspor’un gururları Kağan ve Faruk Can! haberleri,

Trabzonspor’un 3 kalecisi sıhhat problemleri yaşadığı için dün eldivenleri 18 yaşındaki Kağan Moradaoğlu taktı. Hem Trabzonspor’un kulüp tarihinde hem de bu dönem ligde oynayan en genç file bekçisi olan Kağan, performansıyla tam not aldı. Faruk da sol bekte âlâ bir maç çıkartırken, Trabzonspor Türk futboluna iki yeni isim kazandırdı.

Son yıllarda altyapısından yetiştirdiği yıldızlarla Türk futboluna damga vuran Trabzonspor’da, bu defa iki yeni isim vitrine çıktı: Kağan Moradaoğlu ve Faruk Can Genç… Bordo-Mavililer’in birinci 3 kalecisi sıhhat sıkıntıları yaşadığı için 2003 doğumlu Kağan 11’de vazife yaptı. Lise öğrencisi olan Kağan, mesleğindeki birinci Muhteşem Lig maçına oynayarak tarihe geçti. 18 yaş 40 günlük Kağan, Trabzonspor’da eldivenleri takan en genç kaleci oldu ve 1 gün farkla Arda Akbulut’u geride bıraktı. Tıpkı vakitte bu dönem Harika Lig’de eldivenleri takan en genç file bekçisi olarak da tarihe ismini yazdırdı. Performansıyla tam not alan Kağan, bilhassa itidalli yapısıyla dikkat çekti. İkinci yarıda bir durumda yılların deneyimi Demba Ba’yı çok şık bir çalımla geçti. Uzatmalarda da Gulbrandsen’in vuruşunda topu ayaklarıyla kurtardı.

Faruk sinyali vermişti

21 yaşındaki Faruk Can da, Marlon’un yokluğunda birinci sefer lig maçı heyecanı yaşandı. Bu dönem daha evvel Türkiye Kupası’ndaki Adana Demirspor gayretinde vazife alan Faruk, o müsabakada verilen talihi çok yeterli kullanmıştı. Abdullah Avcı’nın sol bekte yeniden güvenip formayı verdiği Faruk, alkış topladı.

Takımda altyapıdan 10 isim

Kağan Moradaoğlu (18) ve Faruk Can Genç’in (21) dışında Trabzonspor’un dünkü takımında altyapı patentli 8 isim daha vardı. 23 yaşındaki Hüseyin Türkmen’in yanı sıra 18 yaşındaki kaleciler Hakan Aydın ile Adem Ağaoğlu, Atakan Gündüz (20), Ahmetcan Kaplan (18), Hakan Yeşil (19), Süleyman Cebeci (18) ve Safa Kınalı (21) maça kulübede başladı. Teknik yönetici Abdullah Avcı, son kısımlarda Atakan’ı da oyuna sokup, birinci Üstün Lig maçına çıkmasını sağladı.

 

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, yeni flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar