Şubat 27, 2021
Yatırımcılar Kuzey Amerika’daki Birinci Bitcoin ETF’ine Akın Etti!

Yatırımcılar Kuzey Amerika’daki Birinci Bitcoin ETF’ine Akın Etti!

Son dakika Yatırımcılar Kuzey Amerika’daki Birinci Bitcoin ETF’ine Akın Etti! haberi ,

Kuzey Amerika’daki birinci Bitcoin (BTC) ETF’i, yani borsa yatırım fonu büyük bir patlama yaşıyor. Bloomberg’den alınan bilgilere nazaran, yatırımcılar Perşembe günü Toronto Borsası’nda görücüye çıkmasının akabinde Purpose Bitcoin ETF’inde 165 milyon dolarlık süreç yaptılar.

ETF’ler hem kişisel traderlar hem de kurumlar için mevcut olan mevzuata uygun yatırım araçlarıdır. Fonu çıkaran Purpose Investments, ETF’in türevlere değil, direkt fizikî olarak yerleşik BTC fonları tarafından destekleneceğini söyledi. Fizikî olarak desteklenen altın ve gümüş eserleri üzere, ETF de direkt fizikî olarak yerleşik Bitcoin tarafından desteklenecek.

Purpose CEO’su Som Seif yaptığı açıklamada, yatırım fırsatlarının BTC’nin yeni bir varlık sınıfı olarak gitgide daha çok tanınmasıyla birlikte geldiğini söyledi:

“Gelişmekte olan kripto para ekosistemindeki birinci ve en büyük varlık olan Bitcoin’in, büyüme yörüngesini sürdürmeye ve alternatif bir varlık olarak benimsemeye hazır olduğuna inanıyoruz.”

ETF’in piyasaya sürülmesi, Bitcoin’in bu hafta tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşmak için 52.000 doları geçerek boğa koşusunu uzatmasıyla bir arada geldi.

ABD’de hiçbir Bitcoin ETF’i onay almadı

ABD’de ise yatırım idaresi firması VanEck, Cboe BZX Borsasında süreç yapacak olan bir Bitcoin ETF başlatma uğraşlarını yeniledi. SEC şimdiye kadar ABD’de tüm BTC ETF başlatma teşebbüslerini reddetti.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar