Şubat 27, 2021
2020’deki Uniswap (UNI) Airdrop’unun Pahası Artık 12.000 Dolar!

2020’deki Uniswap (UNI) Airdrop’unun Pahası Artık 12.000 Dolar!

Son dakika 2020’deki Uniswap (UNI) Airdrop’unun Pahası Artık 12.000 Dolar! haberi ,

2020’de bir altcoin airdrop’u aracılığıyla alınan Uniswap (UNI) token’larını elinde tutanlar; platformun patlayıcı bir halde büyümesinin akabinde, şu anda yaklaşık 12.000 dolar elde etmiş görünüyorlar.

Kripto para piyasaları kelam konusu olduğunda, bilhassa geçtiğimiz yıl epey çalkantılı ve farklı geçti. Tüm piyasa yükselişe geçti, Bitcoin resmi olarak trilyon dolarlık bir varlık haline gelirken, birçok altcoin büyük karlar gördü. Uniswap (UNI) de bunlardan biriydi.

Uniswap (UNI)’in seyahati

Uniswap, Ethereum ağında önde gelen merkezi olmayan borsa ve otomatik piyasa yapıcıdır. Kullanıcıların ERC20 protokol standardına dayalı rastgele bir token için likidite havuzları oluşturmaları ve bunları büsbütün merkezi olmayan bir biçimde takas elde etmeleri için araçlar sağlar.

Ayrıyeten, fiyatları tüm sağlayıcılar ortasında dağıtarak her bir havuza likidite sağlayanları ödüllendiriyor. Yatırımcılar için önemli teşvikler oluştururken, kullanıcıların rastgele bir doğrulama prosedüründen geçmeden birbirlerine karşı süreç yapabilecekleri bir platform getiriyor.

Farklı bir halde, borsanın 2020’ye kadar kendi Uniswap token’ı yoktu. Uniswap’in yaptığı en heyecan verici şeylerden biri, token’ları herkese airdrop yardımıyla dağıtması oldu. Temelde, Uniswap kullanan herkes fiyatsız olarak talep edebilecekleri 400 UNI token’ı aldı. O vakitler fiyat 2 ile 4 dolar ortasında değişiyordu. Birçok insan token’larını hoş bir kâr karşılığında sattı. Fakat token’ı elinde tutanlar, cömert bir formda ödüllendirdi.

12.000 dolarlık UNI

Platformun büyümesinin ve son 12 ayda tüm pazarın patlama yaşamasının bir sonucu olarak UNI, yazım sırasında süreç gördüğü düzey olan 30.18 dolar düzeyine yükseldi. Hatta dün, 32.5 dolara kadar çıktı.

Diğer bir deyişle, airdrop’tan elde ettiği token’ları elinde tutanlar, elindeki fonları 12.000 dolara çevirebilecekler. Öbür platformların da Uniswap’ın müsaadeden gittiğini ve airdrop ile kendi token’larını dağıttığını belirtmek gerekir. Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere, bunlardan bir tanesi 1inch idi.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar