Şubat 27, 2021
ABD’den Tanınan Kripto Para Ödeme İşlemcisine Para Cezası!

ABD’den Tanınan Kripto Para Ödeme İşlemcisine Para Cezası!

Son dakika ABD’den Tanınan Kripto Para Ödeme İşlemcisine Para Cezası! haberi ,

ABD Hazine Bakanlığı’nın Yabancı Varlıklar Denetim Ofisi (OFAC), kripto ödeme platformu BitPay’in 2.102 görünür yaptırım programı ihlali ile ilgili potansiyel hukuksal yükümlülüklerini çözmeyi kabul ettiğini ortaya çıkardı.

OFAC, 18 Şubat’ta yayınlanan bir yaptırım bildiriminde; Atlanta merkezli firmanın Kuzey Kore, İran, Suriye, Sudan ve Ukrayna’nın Kırım bölgesinde bulunan bireylerin ABD ve öteki yerlerdeki satıcılarla süreç yapmasına müsaade verdiği tezleri üzerine BitPay’in 507.375 dolar ödeyeceğini söyledi.

BitPay, traderların Bitcoin (BTC) ve öbür kripto para üniteleri cinsinden ödemeleri kabul etmesine müsaade verir. Evrak işlerini halleder ve müşteriler kripto para ünitesi kullanarak mal yahut hizmet satın aldıklarında süreçleri kolaylaştırır. Daha sonra dijital varlıkları traderlar için fiat para ünitesine dönüştürür.

OFAC, BitPay’in müşterilerin IP adreslerini ve öteki pozisyon bilgilerini bilmesine bakılmaksızın süreçlere müsaade verdiğini ve yaptırım uygulanan yargı alanlarında şahısların ABD’deki ve öbür yerlerdeki traderlardan kripto para kullanarak satın almalarını sağladığını söyledi.

Kurum, Haziran 2013 ile Eylül 2018 ortasında BitPay’in 129.000 dolarlık yasa dışı süreç gerçekleştirilmesine müsaade verdiğini söyledi:

“Satıcıların mal ve hizmetler için ödeme olarak dijital para ünitesini kabul etmesini sağlayan BitPay’in ödeme sürece hizmetiyle ilgili görünen ihlaller bulunuyor. Bilhassa, BitPay, alım satım yapan müşterileri ismine yaptırım uygulanan ülkelerde bulunan satıcıların alıcılarından dijital para ünitesi ödemeleri aldı. Dijital para ünitesini fiat para ünitesine dönüştürdü ve akabinde bu para ünitesini traderlara iletti.”

OFAC, BitPay’in Ukrayna’nın Kırım Bölgesi idari buyruğu, Küba Varlık Denetim Yönetmelikleri, Kuzey Kore Yaptırım Yönetmelikleri, İran Süreçleri ve Yaptırım Yönetmelikleri, Sudan Yaptırım Yönetmelikleri ve Suriye Yaptırım Yönetmeliği ile ilgili olarak BitPay’in birtakım maddeleri ihlal ettiğini söyledi.

Kripto para ödeme sağlayıcısı, Apple Hisse ile entegre olmuştu

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere BitPay 12 Şubat’ta Apple Pay’i desteklediğini ve muhtemelen bu çeyreğin sonlarında Google Hisse yahut Samsung Hisse için dayanak sunacağını duyurmuştu. Ajans, bu duyurunun akabinde yaptırım bildirimini yayınladı.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar