Şubat 26, 2021
Bitcoin 58.000 Dolara Yaklaşırken Ünlü İsim “Hızlı ve Derin” Çöküş Uyarısı Yaptı

Bitcoin 58.000 Dolara Yaklaşırken Ünlü İsim “Hızlı ve Derin” Çöküş Uyarısı Yaptı

Son dakika Bitcoin 58.000 Dolara Yaklaşırken Ünlü İsim “Hızlı ve Derin” Çöküş Uyarısı Yaptı haberi ,

Bush’un eski konuşma müellifi David Frum, Bitcoin için “hızlı ve derin” çökecek uyarısı yapıyor. Bitcoin gittikçe daha yüksek düzeylere gerçek yükselmeye devam ediyor. Lakin yeni eleştirmenler de gün yüzüne çıkıyor.

Bitcoin İçin Yeni Bir Eleştirmen

Bitcoin bu defa Bush’un eski metin müellifi olan Kanadalı-Amerikalı siyaset uzmanı David Frum’un lisanında idi.

Bir dizi tweet’te Frum, faiz oranları yükselirse Bitcoin’in “hızlı ve derin” çökeceğini varsayım ediyor:

“Faiz oranlarının arttığını ve Bitcoin tutmanın fırsat maliyetinin yükseldiğini düşünün. Bu durumda Bitcoin fiyatı ne kadar süratli ve derin bir halde düşer?”

Frum ayrıyeten kara para aklama ve Çin’in kripto para ünitesi üzerinde büyük bir tesire sahip olduğu savlarına da yer verdi. Fakat bu savların artık kabak tadı verdiğini de belirtelim.

Çıkış Yolunu Yazdırmak

MSNBC iştirakçisi, Bitcoin tutkunlarından kısa müddette kimi geri reaksiyonlar aldı. Başka taraftan Castle Island Ventures’tan Nic Carter, faiz oranlarının yükselmesi durumunda şirketler kesiminin iflas edeceğini sav ediyor

“Faiz oranları yükselirse, şirketler bölümü ve hükümet iflas edecek. Hangisinin daha mümkün olduğunu düşünüyorsunuz. Her şeyin iflasını mı isteriz yoksa çıkış yolumuzu mu ararız?

Ayrıyeten Ari Paul Chains’in kurucusu, yükselen faiz ortamının neden mümkün olmadığını da açıkladı:

“Merkez bankası para basmaya devam ederken, faiz oranlarının yükselmesi için ne olması gerektiğini düşünün. Buna nazaran, her zamankinden daha fazla likidite ile bile, muazzam boyutta net devlet borcu satıcıları olması gerektiği manasına gelir. Artan faiz ortamında bu nakit nereye sarfiyat?”

Son olarak Federal Rezerv Lideri Jerome Powell geçtiğimiz günlerde, son derece düşük faiz oranlarının muhtemelen uzun yıllar boyunca kalacağının sinyalini vermişti.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar