Mart 5, 2021
Bitcoin Fiyat Artışının Bedeli Ferdî Yatırımcıya mı Yansıyacak?

Bitcoin Fiyat Artışının Bedeli Ferdî Yatırımcıya mı Yansıyacak?

Son dakika Bitcoin Fiyat Artışının Bedeli Ferdi Yatırımcıya mı Yansıyacak? haberi ,

Bitcoin yaptığı fiyat atakları ile global manada dünyanın göz bebeği oldu. Fiyat artışı bu formda devam ederse kıymetli kilometre taşlarını BTC bir bir aşacak.

Bitcoin ve Global Hareket

Bitcoin’in büyümesi ve ehemmiyeti hakkında yorum yapan kripto cüzdan şirketi BRD’nin CEO’su Adam Traidman şunları kaydetti:

“Kripto para ünitesi ve Bitcoin hakkında değişik olan şey, çok global bir hareket çeşidi olmasıdır.”

Dünyanın en büyük kripto para ünitesi ile klâsik finans ortasında paralellikler çizen Traidman şöyle diyor:

“Wall Street her gece uykuya dalıyor. Fakat Bitcoin ve öbür kripto para ünitesi piyasaları ticarete devam ediyor.”

Bununla birlikte, Bitcoin artık ana akım finans dünyasında kabul görüyor. Buna karşın, Traidman, kripto para ünitesi üzere yeni varlık sınıfları konusunda yatırımcılardan çok fazla telaş duyduğunu belirtti.

Traidman bu noktada telefonunuz aracılığıyla bir yatırıma on binlerce dolar yatırmanın geçmişte kabul gören bir şey olmadığını belirtiyor.

“Bankalarla uğraşmaya alışkınız. Bu bağlamda, yatırım yapmak için taşınabilir uygulamalarla uğraşmaya alışkın değiliz.”

Yatırımın Kuvvetli Kısmı

Ayrıyeten kripto sanayisinin kabulü konusunda karşılaştığı zorlukları vurgulamaya devam eden Traidman şunları söyledi:

“Kripto para ünitesi sanayisinin zorluğunun bir kısmı, Bitcoin’e yatırım yapmayı kolay, erişilebilir hale getirmek. Ayrıyeten bu durum yeni yatırımcılar için bir çeşit inanç ve güvenlik hissi uyandırmakta.”

55.000 $’ın üzerindeki bir fiyatla, Bitcoin en yaygın kripto para ünitesi oldu. Lakin küçük bir yüzdesini satın almak bile ortalama bir perakende yatırımcı için değerli durumda.

Bu durum kurumlar için geçerli değil. Fakat geçen yıldan kanıtlandığı üzere, büyüyen bir varlık sınıfı olarak kripto para ünitelerine büyük bir ilgi göstermeye devam ettiler.

Morgan Stanley’in Baş Global Stratejisti Ruchir Sharma kısa müddet evvel bir rapor yayınladı. Raporda şu husus yer aldı:

“Bitcoin’in fiyatı ne olursa olsun – kripto para ünitelerinin önemli bir varlık sınıfı olarak burada kalacağına inanmak için temel nedenler görüyoruz.”

Daha fazla kurum kripto para ünitesi için müdafaa ve takviye sunuyor. Bu nedenle dijital varlıklar etrafındaki piyasa hassaslığı artıyor. Sonuçta Bitcoin ortalama perakende yatırımcı için çok değerli olsa bile gelişmeye devam edecek.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar