Mart 5, 2021
Bitcoin Yakın Vakitte 50.000 Doların altına Düşecek Mi?

Bitcoin Yakın Vakitte 50.000 Doların altına Düşecek Mi?

Son dakika Bitcoin Yakın Vakitte 50.000 Doların altına Düşecek Mi? haberi ,

Bitcoin 57.000 doların üzerine çıktı. Birçok yatırımcı artık 50.000 dolar altında BTC almadığı için fırsatın kaçtığını düşünüyorlar.

1 Trilyon Dolarlık Piyasa Kıymeti

Kuşkusuz devasa sayılara ulaşmak Bitcoin ve Altcoinlere yönelik olarak kurumsal girişin hızlanmasına neden oldu. Bu bağlamda, türev borsalarda Bitcoin vadeli süreçlerinde açık konum ve ticaret hacmi tepe yapıyor. Ayrıyeten 50000 $’ın altına hakikat bir fiyat düzeltmesinin bir ölçü likidasyona neden olacağı kesin. Bu türlü bir gelişmenin fiyat üzerinde uzun vadeli olumsuz bir tesire sahip olabileceği korkusu var.

Mevcut Bitcoin boğa koşusu birçok taraftan evvelkilerden farklı. Lakin bu durum bir düzeltme olmayacağını garanti etmiyor. Ayrıyeten Bitcoin ve altcoinlerin toplam piyasa pahasının düşmemesini de sağlamaz. Mevcut fiyat rallisinde farklı fiyatlar boyunca kurumsal satın alma devam ediyor. Bu türlü bir düşüşün olması bu kurumsal yatırımcıların portföylerinde olumsuz bir getiri manasına gelecektir.

Fiyat birinci defa 50000 doları geçtiğinde, bilançolarından Bitcoin’e nakit yatıran kurumların pay senetleri de arttı. Bu durum bir korelasyon olduğu manasına geldi. Getiriler ayrıyeten Bitcoin’in fiyat rallisiyle orantılı olarak arttı. 50000 $’ın altına gerçek bir düşüş, anlık olmadıkça ve fiyat yükselmeye devam etmedikçe bu fiyat artışını geri alacaktır. Bununla birlikte, kârı dolar cinsinden hesaplarsanız Bitcoin almanın artık karlı olmayacağı bir noktayı düşünmek gerekiyor. Şu anda, Bitcoin’in ROI / Risk yahut Sharpe Oranı 3,12’dir.

Kıymet Ne Mana Tabir Ediyor?

3 sayısının üzerindeki bir kıymet kusursuz manasına geliyor. Ayrıyeten bu durum Bitcoin’in riske dayalı getirilerinin HODLerlar ve yatırımcılar için karlı olduğunu gösterir. Ne kadar müddet kârlı kalacağı, fiyat rallisindeki eğilime, yaklaşan trendin bilakis dönmesine ve satın alma fiyatına bağlıdır. Grayscale üzere kurumlar, Bitcoin’i planlı bir halde, gittikleri fiyatın ortalamasını alarak satın aldılar. Bu durum Bitcoin’in fiyat rallisinin mevcut durumu ile şimdiye kadar ülkü olarak kaldı.

Bu ölçümler ayrıyeten, büyük bir tetikleyici olay trendi bilakis çevirmedikçe, 50.000 $’ın altına gerçek bir düşüşün hiçbir yere yakın olmayacağına işaret ediyor. Birkaç trader da Bitcoin’i 50.000 doların üzerinde satın almak için borsalarda sıraya girdi. Bu durum Bitcoin’in spot borsalardaki ticaret hacminden anlaşılıyor. Spot borsalardaki ticaret hacmi, mevcut fiyat düzeyinde bile yükselmeye devam ediyor. Bu nedenle mevcut fiyat rallisinin evvelki evresinde 35.000 $ olduğu üzere, vadeli süreçlerde de 50000 $’ın Bitcoin için kritik takviye haline gelmesi beklenen.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar