Şubat 26, 2021
Bu Hafta Radarınızda Olması Gereken 5 Kripto Para

Bu Hafta Radarınızda Olması Gereken 5 Kripto Para

Son dakika Bu Hafta Radarınızda Olması Gereken 5 Kripto Para haberi ,

Bu hafta takip etmeniz gereken 5 kripto para isimli yazımızla karşınızdayız. Traderlar Bitcoin fiyatını 60.000 $’a çıkarmaya çalışırken, muhakkak altcoin’ler yükselmeye devam ediyor.

Purpose Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu 18 Şubat’ta Toronto Borsası’na giriş yaptı. İki günde yaklaşık 400 milyon dolar bedelinde pay senedi alım satım hacimlerini süratle artırdı. Kanada’daki pay senedi piyasasının ABD piyasalarının büyüklüğünün yalnızca bir kısmı olduğu düşünüldüğünde, sayı epey etkileyici. Bu, Bitcoin için güçlü bir talep olduğunu ve yatırımcıların yeni konumlar oluşturmak için ETF yolunu seçme tercihini gösteriyor.

Geçen hafta Bitcoin, 19 Şubat’ta kritik 1 trilyon dolarlık piyasa bedeline ulaştı. Bu bağlama sayı kıymetli dönüm noktası. Ayrıyeten sayı BTC’yi dünyanın en büyük piyasa bedeli şirketleri listesinde altıncı varlık haline getirdi.

Kurumsal yatırımcıların iştiraki ve 1 trilyon doları aşan bir piyasa pahası, Bitcoin ETF uygulamalarını reddettiği için evvelki yıllarda ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu tarafından gündeme getirilen manipülasyon ve likidite tasalarını hafifletebilir.

Ark Invest CEO’su Cathie Wood, CNBC ile yakın vakitte yaptığı bir röportajda “ETF mümkünlüğünün arttığını” söyledi. Wood, Massachusetts Institute of Technology’de dijital para ünitesi dersi veren yeni SEC lideri Gary Gensler’ın kriptoya daha açık olabileceğini ve onaylanmış bir Bitcoin ETF mümkünlüğünü artırabileceğini söyledi.

Bitcoin’in temel faktörleri güzelleşmeye devam ediyor. Lakin yakın vadede ABD Hazine eğrisinin dik hareket etmesi nedeniyle kimi türbülanslar yaşanacak.

Kısa vadede yükseliş trendinin tekrar başlama mümkünlüğünü gösteren birinci 5 kripto para ünitesinin grafiklerini inceleyelim.

Kripto Para Bitcoin

Bitcoin, 19 Şubat’ta yükselen kanalın direnç çizgisinin üzerine çıktı. Bu nedenle boğalar yükselişi yönetmeye devam ettiler. Bu durum, traderların daha yüksek düzeylerden alım yapmaya devam ettiğini gösteriyor.

BTC / USD kuru, 20 Şubat’ta bir Doji şamdan modeli oluşturmuştu. Bu durum, boğalar ve ayılar ortasında bir sonraki istikamete gerçek hareket konusunda kararsızlığı gösteriyor. Bu belirsizlik bugün yükselişe geçti. Bu nedenle boğalar artık fiyatı 60.974,43 dolara çıkarmaya çalışacak.

20 günlük üstel hareketli ortalama (47.450 $) yükseliyor. Göreli güç endeksi (RSI) çok alım bölgesinde yer alıyor. Sonuç olarak bu durum boğaların üstünlük sağladığını gösteriyor.

Bu varsayımın tersine, fiyat tekrar kanala girerse, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’ya çekmeye çalışacak. Kanalın altında bir kırılma, trendde muhtemel bir değişikliği gösterecek. Sonuç olarak parite 50 günlük kolay hareketli ortalamaya gerçek düzeltme yapacak.

4 saatlik grafik, paritenin güçlü bir yükseliş trendinde kaldığını ve boğaların agresif bir halde 20-EMA’ya düşüşleri satın aldığını gösteriyor. Ayılar, yükselen kanalın direnç çizgisinde mevcut yükseliş trendini durdurmaya çalışacak.

Başarılı olurlarsa, paritenin tekrar 20-EMA’ya düşmesi mümkün. Bu dayanaktan bir sıçrama, trendin güçlü kaldığını ve boğaların satın almak için daha derin bir düzeltme beklemediğini gösterecek. Boğalar fiyatı kanalın üzerinde tutarsa ivme kazanacak.

Tersine, ayılar fiyatı 20-EMA’nın altına çekebilirse, traderlar tarafından kar alımı yapılmasını önerecektir. Parite kanalın altına düşerse trend zayıflayacak.

AAVE / USD

AAVE, son birkaç gündür 392.50 ila 545 $ ortasında konsolide oluyor. Güçlü bir yükseliş trendinin akabinde bir konsolidasyon, traderların gelecekte daha yüksek düzeyler bekledikleri için çıkışa yanlışsız ivedi etmediklerini gösterdiğinden olumlu bir işaret olacak.

20 günlük EMA (427 $) sabit ve RSI 56’nın biraz üzerinde yer alıyor. Bu durum fiyat aralığına bağlı hareketin birkaç gün daha devam edebileceğini gösteriyor.

Alıcılar fiyatı 480 doların üzerine çıkarabilirse, AAVE / USD kuru 545 dolara yükselebilir. 545 $ – 581.667 $ direnç bölgesinin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 697.50 $ ve akabinde 814.397 $ ‘a ulaşabilecek yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir.

Öte yandan, ayılar fiyatı 392.50 doların altına düşürecek. Bu durum arzın talebi aştığını gösterecektir. Böylesi bir hareket, 50 günlük SMA’da (297 $) daha derin bir düzeltmeye neden olacak.

4 saatlik grafik, fiyatın 500 ila 392,50 dolar ortasında dalgalandığını gösteriyor. Ayılar fiyatı 392.50 dolar dayanağının altına çekerse, parite 300 dolara ve akabinde 267.09 dolara düşebilir.

Bu varsayımın bilakis, şayet boğalar fiyatı 50-SMA’nın üzerine çıkarabilirse, 500 $’a geçilebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma, 545 $’a ve akabinde 581.667 $’ a geçiş mümkünlüğünü artıracaktır.

ATOM / USD

Cosmos (ATOM) şu anda güçlü bir yükseliş trendinde düzeliyor. Ayılar fiyatı şimdi 19.07 $ düzeyine çekemedi. Bu, daha düşük düzeylerde satıcı eksikliğini gösteriyor.

Yüzeysel bir düzeltme çoklukla bir güç işaretidir. Bu durum 26.55 $ ‘lık genel direncin yine test edilme mümkünlüğünü artırır. Yükselen hareketli ortalamalar ve müspet bölgedeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Boğalar fiyatı 26,55 doların üzerine çıkarabilirse, yükseliş trendinin bir sonraki ayağı başlayacak. ATOM / USD kuru daha sonra 32.173 dolara yükselecek. Boğalar bu seviyeyi fethedebilirse, üst hareket 40 dolara kadar uzayabilir.

Tersine, parite düşmeye devam ederse, 20 günlük EMA’ya (18.19 $) bir düşüş mümkün. Bu dayanaktan güçlü bir sıçrama, yükseliş trendini sağlam tutacak. Lakin altındaki bir kırılma, 14.347 $ düzeyine hakikat daha derin bir düzeltme önerecektir.

4 saatlik grafik şu anda azalan bir kanalın içinde düzeliyor. Hareketli ortalamalar düşüş eğiliminin eşiğinde yer alıyor. RSI negatif bölgede yer alıyor. Bu durum ayılar için küçük bir avantaja işaret ediyor.

Lakin, fiyat azalan kanalın takviye sınırından yükselirse, daha düşük düzeylerde birikimi gösterecektir. Hareketli ortalamaların üzerindeki bir kırılmada, kanalın direnç çizgisine bir hareket mümkündür.

Kanalın üzerinde bir kırılma ve kapanış, 26,55 dolarlık bir tekrar testle sonuçlanacak. Öte yandan, kanalın altında bir kırılma hissiyatı zayıflatacak. Parite daha sonra 16.67 $ düzeyine gerileyebilir.

NEO / USD

Kripto para NEO 19 Şubat’taki 47.444 dolarlık direncin üzerine yükseldi.  Ayılar, 20 Şubat’ta fiyatı 47.444 doların altına çektiğinde bu kırılmayı taklit etmeye ve saldırgan boğaları tuzağa düşürmeye çalıştı.

Fakat boğaların öteki planları vardı. Düşüşü agresif bir halde satın aldılar. Fiyatı bugün 50 dolar düzeyindeki ruhsal direncin üzerine çıkardılar. Bu atak, 60.37 $’a ve akabinde 64.95 $’a ulaşabilecek yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatacak.

Üst eğimli hareketli ortalamalar ve çok alım bölgesindeki RSI, boğaların denetim altında olduğunu gösteriyor.

Fakat boğalar fiyatı 50 doların üzerinde tutamazsa bu durum, traderların daha yüksek düzeylerde kâr alımı yaptıklarını gösterecek. 20 günlük EMA’nın (37.80 $) altında bir kırılma, trendde mümkün bir değişikliğin sinyalini verecektir.

4 saatlik grafik, 58.588 dolarlık bir desen maksadı olan yükselen bir üçgenin oluşumunu gösteriyor. Genel olarak, fiyat düşer ve kırılma düzeyini tekrar test eder. Lakin bazen trend güçlü olduğunda, fiyat sadece üst hareketi sürdürmeden evvel konsolide olur.

Boğalar şu anda 50 dolarlık dayanağı savunma basamağında. Fiyat mevcut düzeyden yükselirse ve 54.19 $’ın üzerine çıkarsa, yükseliş devam edecek.

Bu olumlu görüş, parite mevcut düzeyden düşerse ve üçgenin altına inerse geçersiz hale gelecek. Bu türlü bir hareket olursa fiyat 36.30 $’a düşecek.

VET / USD

0,026714 $’dan 0,060774 $’a keskin yükselişin akabinde kripto para VeChain (VET), daha düşük düzeylerde birikimi gösteren kapanış bazında %38,2 dayanağını 0,047763 $ ‘da büyük ölçüde tuttu. Yükselen hareketli ortalamalar ve çok alım bölgesindeki RSI, en az direnç yolunun üst tarafta olduğunu gösteriyor.

Boğalar fiyatı genel direncin üzerine 0,060774 $’a çıkarabilirse, VET / USD kuru üst hareketin bir sonraki ayağına başlayacak. Üst tarafta izlenecek amaç düzey 0,085172 dolar ve akabinde 0,10 dolar halinde.

Bu varsayımın bilakis, boğalar fiyatı genel direncin üzerine çıkaramazsa, VET / USD kuru birkaç gün daha 0,060774 ila 0,0424 dolar ortasında konsolide olacak. Eğilim, fiyatı 0,0424 doların altına gerileme biçiminde olursa hava ayılar lehine değişecek.

4 saatlik grafik, her iki hareketli ortalamanın da yatay olduğunu gösteriyor. Ayrıyeten grafik RSI’nın orta noktanın çabucak üzerinde olduğunu ve arz ve talep ortasında bir istikrar olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, parite bir kırılmada tamamlanacak ve 0,060774 doların üzerine kapanacak olan yükselen bir üçgen modeli sunuyor. Bu yükseliş kurulumunun 0,079148 dolarlık bir desen maksadı var.

Öte yandan, fiyat yükselen üçgenin trend çizgisinin altına düşerse, model geçersiz olacak. Bu türlü bir durum 0,042 dolara düşüş için kapıları açacaktır.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar