Şubat 27, 2021
Fenerbahçe – Göztepe maçı için ne dediler?

Fenerbahçe – Göztepe maçı için ne dediler?


son dakika Fenerbahçe – Göztepe maçı için ne dediler? haberleri,

Fenerbahçe’nin Muhteşem Lig’in 26. haftasında 1-0 geride tamamladığı Göztepe maçının birinci yarısını Rıdvan Dilmen ve Erman Toroğlu kıymetlendirdi.

RIDVAN DİLMEN
Galatasaray kazanmış, Beşiktaş bay, 2 gün evvel Trabzon kazanmış. Puan kaybının, bilhassa içeride telafisi yok. Fenerbahçe eksik fakat konsantrasyonu büsbütün atak üzerinden kurmuş. Rakibi hiç eklememiş planı. 9. dakikada bir grup bu türlü gol yemez. 2-0’ken bile gol yemez. Rakibin en süratli ve solak oyuncusunu, kendi sol ayaklı oyuncunla bırakıyorsun. Altay ya kırmızı yiyecekti, ya golü yiyecekti. Halil, bu dönem en düzgünlerden biri.

Bir durumda Diabate istese penaltı alırdı. Elin üstünden atladı. Fazla centilmen oyuncu. Göztepe 2’yi bulabilirdi. Fenerbahçe, daima karambolle oynadı. Ortalıyor, sekiyor, vuruyor falan. Bu yer de mesken sahibi için büyük dezavantaj.

Göztepe kolay bir maç değil zati. Bundan sonra hiçbir maç kolay değil. Fenerbahçe’nin telâşlı ve süratli oyun isteği dezavantaj. Kontrolsüzler. Hiç geri güvenliği yok. Ozan ve Sosa altı pasta dolanıyor. Göztepe ikinci bölgeyi süratli geçerse durumlar bulur.

Bu maçın 1-0 bitme ihtimali zayıf. Biter mi biter. Fenerbahçe durum bulacak. Göztepe 1-0’ı korursa 2 için de fırsatlar bulacaktır. Maçtan sonra enteresan bir skor olabilir.

Bir kadronun 0-0 giden oyunda bu türlü gol yemeye hakkı yok. Caner faul yapsa kırmızı görecek. Fenerbahçe’nin Caner dışındaki başka oyuncusu 50 metre sağ tarafta. Fenerbahçe, maçın son dakikaları ve 2-0 mağlup üzere oynuyor. Şuursuz ve denetimsiz oyun acelecilikle birleşmiş.

Göztepe’nin iki tane yüksek stoperde uygunlar. İkisi de dar alanda dönemeyen oyuncular. Mesut da ceza alanı içi oyuncusu değil. Pelkas, ceza alanı içi oyuncusu. Pelkas, penaltı yaptırabilir, yaratabilir, gol atabilir, her şeyi yapabilir. Fenerbahçe’nin Pelkas’a mutlaka gereksinimi var.

ERMAN TOROĞLU

İkinci yarı Fenerbahçe’de teknik yönetici orta alanını halledebilirse, Fenerbahçe kazanabilir. Halledemezse kazanamaz. Göztepe orta alanı 4 kişi, istediği üzere top oynuyorlar. Caner atağı düşünüyor, geri gelmiyor. Orası yol geçen hanı oldu. El kol kaldırıyor Caner, sen evvel kendi işini yap. 2 net durum daha yakaladı Göztepe. Fenerbahçe futbol oynamıyor. Göztepe çok düzgün pres yapıyor. Sosa ile Mesut hiçbir iş yapmıyorlar. Gustavo toparlıyordu orayı. Ozan nereye kadar yetişecek?

Fenerbahçe, oyunu kuramıyor. İlerideki oyunculara bir şey diyemiyorum. Top gelmiyor adamlara. Göztepe daha makul oynuyor. Göztepe gol bulamazsa 1-0’la sıkıntı çıkar. Caner çıkıyor, Göztepe oradan geliyor. Oyuna Göztepe hakim. Fenerbahçe atak gözüküyor lakin Göztepeli oyuncular çabuk geri geliyorlar. Fenerbahçe yeniden güzel oynamıyor.

Bir tane uzun top geldi, başla indirdiler Szalai vuramadı. Onun dışında Fenerbahçe’nin durumu yok. Organize gelemiyor Fenerbahçe. Son konumda Altay çok düzgün ayağını koydu. Fenerbahçe güzel değil. Topla oynama olayını bir türlü anlamıyorum. Al oraya ver, ne oldu? Topla fazla oynadı.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, şimdiki flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar