Mart 2, 2021
“Kapanan grupları açmak kolay olmuyor”

“Kapanan grupları açmak kolay olmuyor”


son dakika “Kapanan ekipleri açmak kolay olmuyor” haberleri,

Üstün Lig’in 26. haftasında meskeninde Galatasaray’a 1-0 mağlup olan Aytemiz Alanyaspor’un teknik sorumlusu Semih Tokatlı, oyunu denetim etmelerine ve durum bulmalarına karşın gol atamadıklarını söyledi.

Tokatlı maçın akabinde düzenlen basın toplantısında Galatasaray’ı galibiyetten ötürü tebrik etti. Oyuncularını verdikleri gayretten ötürü kutlayan Tokatlı, “İlk yarıda birinci 15 dakikalık kısımda defansımızın gerisine atılan topla iki gol durumu verdik. Sonuçta bir tane de gol yedik. Ancak sonra büsbütün oyunun inisiyatifini aldık. Devreye beraberlikle girecek durumlar da bulduk lakin olmadı. Bilhassa ikinci yarıda oynanan futbol, kurduğumuz baskı, kaleye atılan 24 şut, yüzde 72 topla oynama ve bol durum bize maalesef golü getirmedi.” diye konuştu.

Gol atamayanınca maçın kazanılmadığını lisana getiren Tokatlı, topla oynama oranının kıymetli olmadığını fakat girdikleri konumları değerlendirmeleri gerektiğini söz etti. Beraberliği yakalamaları durumunda galip gelecekleri inancına sahip olduklarını anlatan Tokatlı, “Biz yolumuza devam edeceğiz. Pas oyununu, müspet futbolu oynayacağız. Bunu daha da geliştirmeye çalışacağız. Çok çalışıyoruz. İnanıyoruz ki önümüzdeki haftalarda da tekrar üst seviyeyi yakalayacağız ve düzgün futbolla herkesi şad edeceğimizi düşünüyoruz.” sözlerini kullandı.

“Galip gelemedik, puan alamadık”

Bir gazetecinin kapanan ekiplere karşı Alanyaspor’un zorlandığı sorusuna Tokatlı, şöyle karşılık verdi:

“Dünya literatüründe, dünya futbolunda kapanan ekipleri açmak bütün ekipler için zordur. Bu bizim için de o denli. Avrupa’da oynanan maçları da görüyoruz ki kapanan ekipleri kolay kolay açamıyorsunuz. Yalnızca bir tane gole bakıyor. Gol attıktan sonra da doğal ki sonuç değişiyor. Tabi ki bunun üzerine çalışıyoruz lakin çok kolay olmuyor. İçeride bunu Galatasaray ekibine karşı oynamak bizim için sevinçli lakin hüzünlüyüz ki galip gelemedik, puan alamadık. Öbür maçlarda bunu aşacağımıza inanıyoruz.”

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, yeni flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar