Mart 3, 2021
Kurumların Artan Bitcoin İlgisini Neler Tetikliyor? Kripto Şirketinin Yöneticisi Açıkladı

Kurumların Artan Bitcoin İlgisini Neler Tetikliyor? Kripto Şirketinin Yöneticisi Açıkladı

Son dakika Kurumların Artan Bitcoin İlgisini Neler Tetikliyor? Kripto Şirketinin Yöneticisi Açıkladı haberi ,

Bitcoin (BTC)’in son zamanlardaki fiyat artışı ve kriptoya olan kurumsal ilgisi gündemdeki mevzular. Kurumsal müşterileri hedefleyen Kaliforniya merkezli bir kripto para ticaret platformu olan FalconX CEO’su Raghu Yarlagadda, kurumsal yatırımcıların neden Bitcoin’e akın etmeye devam ettiğini ve bunun hakikaten fiyatını artırıp artırmadığını açıkladı.

Kurumsal ilginin arkasındaki nedenler

Decrypt Podcast’ine nazaran Yarlagadda, “İlk ve en değerli neden, enflasyona karşı tedbirdir. Dünya daha fazla para basarken, BTC’nin enflasyona karşı muhafazalardan biri haline geldiği çok açık,” sözlerini kullandı.

Yarlagadda, ikinci nedenin daha az açık olduğunu söyledi. Lakin FalconX’e gelen son on kurumun bundan bahsettiğini söyledi: jeolopolitik riskten korunma. CEO, “Yeni ABD idaresiyle birlikte ABD ile Çin ortasındaki ticaret savaşının biraz daha şiddetleneceğini söyleyen birçok insan var,” sözlerini kullandı.

Bitcoin, ABD-Çin ilgileri makus göründüğünde fiyat açısından âlâ bir performans sergiliyor.

Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin de, risk sermayesi şirketi NFX’in genel ortağı Morgan Beller ile yakın vakitte kaydedilen bir sohbette; Çin ile ABD ortasındaki rastgele bir çatışmanın insanlık için genel olarak negatif bir durum olmasına karşın kripto için uygun olduğunu söyledi.

Kurumsal ilginin üçüncü nedeni ise Yarlagadda’nın “7/24 mekaniği” dediği bir şey. Kurumlar, “ülke ne olursa olsun, sonlar ne olursa olsun” her vakit Bitcoin’e erişebilmelerini takdir ediyor. sonuçta borsalar, hafta sonları kapalı.

FalconX, öncelikle kurumsal yatırımcılara hizmet veren bir kripto para komitecisi ve dijital varlık ticaret platformu. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere American Express’ten yatırım aldı.

Tesla’nın Bitcoin yatırımı

Yarlagadda, Bitcoin’e yatırım yapan ana akım bir şirketin esas örneği olan Tesla’nın yatırım yaptığında ters gittiğini açıkladı. Bu ayın başlarında, Elon Musk tarafından yönetilen araba şirketi, 1.5 milyar dolarlık bilançosunu Bitcoin’e dönüştürdüğünü açıklamıştı:

“Gördüğümüz şirketlerin birden fazla, bilançolarına enflasyona karşı muhafaza sağlamaya çalışıyor. Kripto para ünitesine koydukları oran ekseriyetle %1-2. Fakat Tesla varlığının %8’ini yatırdı. Bu da şirketi 1.5 milyar dolarlık yatırımına ek olarak bir karşıt kıymet yapıyor.”

Fiyat artışının gerisinde kurumlar mı var?

FalconX CEO’suna nazaran “Kendi bilgilerimiz aracılığıyla piyasada gördüklerimizle, bu biçimde büyük bir şirketin BTC satın aldığını sanmıyorum. En azından son 5 gün içerisinde,” tabirlerini kullandı:

FalconX platformundaki alım/satım oranları, son 50 bin dolarlık fiyat artışının çoğunlukla kişisel odaklı olduğunu gösteriyor.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar