Şubat 26, 2021
Morgan Stanley Ekonomistleri: altın Fiyatları 2021’i Bu Düzeylerle Kapatacak!

Morgan Stanley Ekonomistleri: altın Fiyatları 2021’i Bu Düzeylerle Kapatacak!

Son dakika Morgan Stanley Ekonomistleri: altın Fiyatları 2021’i Bu Düzeylerle Kapatacak! haberi ,

Morgan Stanley’in ünlü stratejisti Andrew Sheets, piyasayı yorumladı ve altın fiyatları için kritik varsayımlarda bulundu. Andrew Sheets, enflasyonun 2021’de artması bekleniyor olsa da altın fiyatlarının mevcut düzeylerden daha da düşeceğini iddia ediyor.

Morgan Stanley’in ünlü stratejisti: altın fiyatları mevcut düzeylerden daha da düşebilir

Morgan Stanley’in ekonomistleri ABD enflasyonunun önümüzdeki iki yıl içinde %2’nin biraz üzerinde artacağını tahmin ediyor. Dolayısıyla bu Morgan Stanley’in ünlü stratejisti Andrew Sheets’e nazaran, altın’ın en uygun göründüğü enflasyon için denetimden çıkmış bir senaryo değil. Andrew Sheets hususa yönelik şu yorumlarda bulundu:

altın, anlatının kıymetli olduğu bir varlıktır. 2021’de salgın güzelleşmeye hazır görünüyor. Ekonomik bilgiler gelişiyor. Siyaset daha sakin hale geldi. Ve faiz oranları yükselmeye başlıyor. altın, takımımın yürüttüğü daha nicel, varlıklar ortası yaklaşımlarda düşük puan alıyor. altın’ın getirisi, bilhassa öteki emtialara nazaran düşük. Değerlemesi bilhassa cazip değil. Fiyat ivmesi zayıf, yani düşen mallar çoklukla düşmeye devam ediyor. Ve gelişmekte olan mevcut ekonomik bilgiler, ekseriyetle altın’ın öbür varlıkların altında performans gösterdiği manasına geliyor.

Andrew Sheets: Yıl sonuna kadar 1.800 doların biraz altında bir fiyat iddia ediyoruz

Morgan Stanley’in ünlü stratejisti Andrew Sheets, açıklamalarının devamında yıl sonuna kadar altın’ın 1.800 dolar/ONS’un biraz altında süreç göreceğini belirtiyor. Ünlü ekonomist, güzelleşen enflasyon görünümüne karşın altın fiyatının daha da düşeceğini vurguluyor. Andrew Sheets mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

altın fiyatlarına gelince, 1.800 dolar/ONS’un biraz altında bir fiyat kestirim ediyoruz. Yıl sonuna kadar bu düzeyleri bekliyoruz. Enflasyon yükselirken bile altın fiyatları, mevcut düzeylerden daha fazla düşüş olduğunu ima ediyor.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar