Mart 3, 2021
Trabzonspor’un inanılmaz çıkışındaki 6 olay

Trabzonspor’un inanılmaz çıkışındaki 6 olay


son dakika Trabzonspor’un inanılmaz çıkışındaki 6 olay haberleri,

Muhteşem Lig’de Başakşehir’i yenerek üst üste 7. galibiyetini alan Trabzonspor’da bayram havası esiyor. Hem Lider Ahmet Ağaoğlu, hem de Teknik Yönetici Abdullah Avcı ‘Maç maç gidiyoruz, puan tablosuna bakmıyoruz’ dese de yakalanan çıkış herkese ‘O sene, bu sene’ cümlesini hatırlattı.

Avcı’dan evvelki periyotta kadro adeta tabana vururken deneyimli çalıştırıcının gücü bütün ekibe yetti. Aile ortamı vurgusu yapan bordo-mavili ekibin teknik işvereni periyodunda yakalanan çıkışın nedenleri ise şöyle:

-Teknik Yönetici Abdullah Avcı, kentin sevgisini kazandı. Hüseyin Çimşir ve Newton’ın bilakis Trabzonlu futbolseverler Avcı’nın ardında.

-Bordo-mavililer geçen dönem sonuna kadar tepe gayreti verse de grupta her vakit bir frene basma krizi vardı. Bu dönem ise Karadeniz grubu 2003-04’te yakalanan 11 maçlık serinin akabinde en fazla üst üste maç kazandığı periyodu yakaladı.

Aile ortamı

– Uzun vakit sonra verilen geçen dönemde futbolcuların üzerinde büyük bir baskı vardı. Ama bu dönem Abdullah Avcı, hem kazanma alışkanlığını geri getirdi, hem de grupta bir aile ortamı yakalandı.

– Geçen periyotta her şey Sörloth’tan bekleniyordu. Artık ise bu algı yerini grup oyununa bıraktı. Herkes skor katkısı verirken, 11 kişilik defans anlayışı başarıyı getirdi.

12’den vurdular

– Devre ortası transfer devrinde amaç adeta 12’den vuruldu. Bakasetas üç maçta attığı üç golle grubuna galibiyeti getiren isim oldu. Berat Özdemir de çabucak 11’deki yerini sağlama aldı.

– Son olarak 9 eksikle Başakşehir deplasmanına giden Trabzonspor’da gençler sahneye çıktı. Kaleci Kağan son dakikadaki kurtarışıyla alkışı kaptı. Faruk Can da performansıyla Marlon’un yokluğunda misyon yapabileceği bildirisini yolladı.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, yeni flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar