Şubat 26, 2021
“Uykudaki” Ethereum Ölçüsü Artmaya Devam Ediyor!

“Uykudaki” Ethereum Ölçüsü Artmaya Devam Ediyor!

Son dakika “Uykudaki” Ethereum Ölçüsü Artmaya Devam Ediyor! haberi ,

En son iki ila üç yıl evvel etkin olan Ethereum ölçüsü, 9 ayın en yüksek düzeyi olan 16.884.718 ETH’ye ulaştı. Bu dataya, Glassnode grubunun attığı aşağıdaki tweet aracılığıyla ulaşıldı.

Dolanımdaki Ethereum arzının yüzde 14,7’si 2-3 yıldır hareketsiz

İki ila üç yıl boyunca hareketsiz kalan bu Ethereum ölçüsü, 114.759 milyon ETH’nin toplam sirkülasyondaki arzının kabaca %14.7’sini oluşturuyor. Ayrıyeten, hareketsiz bir biçimde duran Ethereum’ların dolar olarak kıymeti, şu anki kurla bir arada yaklaşık 32.5 milyar dolar.

Pekala, bu kadar uzun bir müddettir hareket etmemiş böylesine yüksek Ethereum ölçüsü ne manaya geliyor? Bu durum, ETH yatırımcılarının gerek dijital para ünitesi gerekse ağ açısından uzun vadeli olarak “bullish” görünüm sergilediğini kanıtlıyor olabilir. Yani yatırımcılar, ağın ve ETH’nin geleceğinde yükseliş öngörüyor olabilir.

Haftanın son gününde ETH için izlenecek düzeyler

Ethereum, yeni bir tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 2.042 doları belirledi. Bu yeni dönüm notkası, Bitcoin’in 57.717 dolarlık yeni bir tüm vakitlerin en yüksek dolar düzeyini belirlediği 20 Şubat’ta; yani dün gerçekleşti. Bununla birlikte her iki dijital varlık da o vakitten beri geri çekilme yaşadı. Bu da, ETH’nin şu anki 1.960 dolar düzeyine geri dönmeden evvel anlık olarak 1.800 dolara düşmesine neden oldu.

Uzmanlara nazaran Ethereum’un fiyatında 1.800 dolar hayli kritik bir bölge. Kripto para ünitesinin yükselişinin sürdürebilmesi için bu düzeyin tutulması hayli büyük bir değer arz ediyor.

Bununla birlikte, temel faktörlere bakıldığında, ETH için yükselişe işaret eden birkaç gelişme bulunuyor. Bu gelişmeler şöyle:

  • Grayscale, son 30 günde 223.161 ETH (430 milyon dolar) satın aldı.
  • Ethereum, Ekim 2020’de 300 bin dolar pahasında Ethereum satın aldığını açıklayan Yine Simmons ile popülerlik kazanmaya devam etti.
  • CME Ethereum vadeli süreçlerinin hacmi ve açık konumları, bu ayın başlarında piyasaya sürülmesinin akabinde büyümeye devam etti.
  • ETH 2.0’daki stake edilmiş ölçü, 3.174 milyon ETH (6.168 milyar dolar) ile büyümeye devam ediyor.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar