Şubat 26, 2021
1.700 Doların altına İnen Ethereum İçin Düşüş Devam Edecek mi? İşte Uzman Görüşü

1.700 Doların altına İnen Ethereum İçin Düşüş Devam Edecek mi? İşte Uzman Görüşü

Son dakika 1.700 Doların altına İnen Ethereum İçin Düşüş Devam Edecek mi? İşte Uzman Görüşü haberi ,

Ethereum (ETH) bugün 1.600 doların altına düştü ve %10 oranında dik bir düşüş yaşadı. Coin, aylık en düşük düzeye ulaştığı için Bitcoin’e karşı da çaba ediyor. ETH, direnci 2000 dolardan kırmayı ve fiyat kanalının üst hududuna ulaşmayı başardığı için hafta sonu yükseklere çıkmıştı. Maalesef, boğalar günlük mumu 1960 dolarlık direncin üzerinde kapatamadı ve bu da piyasanın devrilmesine ve aşağı inmesine neden oldu.

Bu sırada, Çinli gazeteci Colin Wu, birtakım Ethereum (ETH) zincir üstü ölçümleri hakkında yükseliş görüşünü paylaştı. Ethereum, 1.800 doların altına gerilemiş olsa da, bu nedenle, devam eden trend olumlu kalıyor.

Yatırımcılar borsalardaki Ethereum (ETH) likiditesini tüketiyor

Wu, geçtiğimiz günlerdeki fiyat artışına karşın tüm borsa likidite indikatörünün tarihî olarak düşük düzeylere düştüğünü fark etti. Merkezi borsalarda mevcut olan likidite tedariki, Eylül 2020’den beri düşmeye devam ediyor. Bilhassa 2021’de bu süreç hızlandı.

Ethereum (ETH) fiyatı birinci sefer 1.900 dolar düzeyini geçtiğinde, borsaların rezervlerinde yalnızca 20 milyon Ethereum (ETH) kaldı. Böylelikle bu indikatör, 6 ayda yüzde 20’den fazla düştü.

ETH, 2.000 dolarlık direnç düzeyinde zalimce reddedildi. Tasfiye hesaplayıcılarına nazaran 340 milyon dolarlık uzun konum, kısa müddette tasfiye oldu.

Münasebetiyle, bu tasfiye, ETH’nin dört haneli fiyat bölgesine birinci sefer girmesinden bu yana gerçekleşen en acımasız tasfiyelerden biri oldu.

Akıllarda ETH2 var

Bu sırada, Ethereum (ETH) likidite çıkışı için güçlü bir katalizör var. Wu, büyük ETH sahiplerinin bir sonraki kilometre taşlarını bekleyerek ETH 2.0’daki stake ettikleri oranı artırdığını argüman ediyor. sonuç olarak kendisi, rallinin sonunun yakın olmadığına emin:

“ETH piyasası likidite derdiyle karşı karşıya. ETH2 doğrulayıcılarının en son istatistiklerine nazaran, ETH arzının yüzde 2,75’i şu anda Ethereum 2.0 depozisto kontratında yer alıyor. Şimdiye kadar 100.000 doğrulayıcı 3.160.066 ETH yatırdı.”

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar