Mart 3, 2021
ABD Hazine Bakanı Yellen’dan Bitcoin Açıklaması!

ABD Hazine Bakanı Yellen’dan Bitcoin Açıklaması!

Son dakika ABD Hazine Bakanı Yellen’dan Bitcoin Açıklaması! haberi ,

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, “kripto para üniteleri hakikat halde incelenirse başarılı olabilir, fakat Bitcoin epeyce spekülatif ve verimsiz bir varlıktır,” dedi.

Yakın vakitte atanan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, BTC’nin yasa dışı süreçlerde sıklıkla kullanıldığında ve tesirli bir ödeme hali olarak başarısız olduğuna dair inancını tekrarladı. Enteresan bir biçimde, BTC’nin fiyatı günde 11.000 dolardan fazla düşerek 48.000 doların altına indiği sırada bu yorumları yaptı.

Yellen, Bitcoin ve kriptonun verimsizliği üzerine konuştu

New York Times’ın moderatörlüğünü yaptığı bir aktiflik olan DealBook DC Policy Project’te konuşan Yellen, ABD’nin COVID-19 sonrası ekonomik toparlanmasında yüzleşmesi gereken güçlü yol hakkında yorum yaptı. Farklı bir formda, “daha süratli ve daha ucuz” ödeme prosedürleri sağlayabileceklerine inandığı için dijital varlıkların rolüne değindi.

Bununla birlikte, dijital varlıkların mevcut formlarının daha değerli bir rol almadan evvel incelenmesi “birçok konu” ortaya çıkardığını söyledi. Ele alınması gereken sıkıntılardan kimileri ise “tüketicinin korunması ve kara para aklama”.

Direkt birincil dijital varlık olan Bitcoin hakkında konuşurken, “işlemleri yürütmek için son derece verimsiz” ve epey spekülatif bir varlık olduğunu söyledi. Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere Yellen daha evvel kripto sanayisinin yükselişinin, hatalıların bu varlıkları yasa dışı hareketler için kullanma eğiliminde olduğu için; güvenlik açığı risklerini artırdığını argüman etmişti.

NYT aktifliği sırasında ABD Merkez Bankası’nın, bir merkez bankası dijital para ünitesinin (CBDC) büyüyen popülaritesini takip etmek için öbür merkez bankalarına katılabileceğini ima etti. ABD son birkaç yıldır bu fikirle uğraştı ancak kararsız kaldı. Buna karşılık Çin, dijital para konusunda değerli ilerleme kaydetti. Dijital yuan’ı çeşitli denemelerle faal olarak test ediyor.

Bitcoin’in fiyatı 11.000 dolar kadar düştü

Yellen’ın kelamları, öncü kripto para ünitesi ve tüm piyasada gerçekleşen sert bir düzeltme sırasında geldi. BTC, bugün erken saatlerde 58.400 doların üzerinde yeni bir tüm vakitlerin en yüksek rekorunu kırdı. Fakat bu düzeyden 11.000 dolar kadar düşüş yaşadı.

Birkaç saat içinde, kripto para ünitesi Bitstamp’te 47.500 dolara düştü. Bununla birlikte, Bitcoin şimdiye kadar sıçrama yaşadı. Bugünün en düşük düzeyinden 6.500 dolar kadar yükseliş yaşadı.

Bugün, kripto piyasasındaki varlıkların birçoğu düşüş yaşadı. Ethereum 1.700 doların altına, BNB 250 doların altına, Litecoin 200 doların altına düştü. Sonuç olarak, kümülatif piyasa kıymeti bir günden kısa bir müddette 200 milyar doları aştı.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar