Mart 3, 2021
Ahmet Parıltı Çebi: “Derbileri yabancı hakem yönetsin”

Ahmet Parıltı Çebi: “Derbileri yabancı hakem yönetsin”


son dakika Ahmet Parıltı Çebi: “Derbileri yabancı hakem yönetsin” haberleri,

Beşiktaş Kulübü Lideri Ahmet Parıltı Çebi, Günaydın’a özel açıklamalarda bulundu. Çebi, Türkiye’deki futbol gündemiyle ilgili soruları yanıtladı. Ahmet Parıltı Çebi çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamaların satırbaşları;

AHMET BEYEFENDİ KULÜPLER BİRLİĞİ’NE LİDER SEÇİLDİNİZ. FUTBOLDA TANSİYONUN YÜKSEK OLDUĞU BİR SÜREÇTE BU VAZİFEDE BULUNMAK SIKINTI OLMALI?

Babam spora çok değer veren biriydi, bizi de bu türlü yetiştirdi. Hayatımın kıymetli bir kısmında spor kulüplerinde yöneticilik yaptım. Kulüpler Birliği lideri olmam için öteki kulüplerin liderleri çok ısrar etti. ‘Ağabey’ modeli olarak düşündüler. Ben de kabul ettim. Türk futbolundaki problemlerin tahlili için uğraşıyoruz.

BAYAN FUTBOLUNU DA ÇOK ÖNEMSİYORSUNUZ…

Beşiktaş öbür kulüplere oranla bayan futboluna biraz daha değer veriyor. Bayanlarımız hayatın her alanında daha çok olmalı. 8 Mart’ta da kulüp olarak sürprizimiz var. Artık pandemiden ötürü evdeler. İdman yapamıyorlar, kasları eriyor sportmenlerin. Aslında büyük bir tehlike bu durum.

EN GÜÇLÜ KULÜPLER BİRLİĞİ

BJK bu dönem şampiyon olacak mı sizce?

Şampiyon olsun diye uğraşıyorum ve olacağına da inanıyorum. İçinde bulunduğumuz kaidelere nazaran sportif başarımız epey âlâ. Ligdeki Anadolu ekiplerini da çok önemsiyorum. TFF’nin lisans direktörlüğü sayesinde büyük ekipleri denetim altına aldılar. Dört büyüklere transfer konusunda limit koydukları için Anadolu ekipleri ile aramızdaki uçurum da kapandı. Bunun sayesinde de liglerde rekabet açısından daha adil bir ortam oluştu. Maçlar da daha kaliteli oldu.

“ŞOV HEDEFLİ TRANSFERLERE MİLYON EURO’LAR ÖDENMESİNE KARŞIYIM”

Bilhassa geçmişte çok büyük transferler yapıyordu kulüpler… Ne diyorsunuz buna

Evet. Çok gereksiz transferler yapıldı popülizm uğruna. Kulüpler bunun ceremesini de artık çekiyor. Bu türlü popülist transferler çok borçlanmaya da yol açtı. Beşiktaş’ta iki sene evvel o denli gereksiz transferler yapılmış ki, boşuna para ödediğimiz futbolcular var. Gösteri yapılsın diye transfer edilen isimlere milyon Euro’lar ödeniyor. Popülizm zati Türk futbolunu bu hale getirdi.

“DERBİLERİ YABANCI HAKEMLER YÖNETSİN”

TFF Lideri Nihat Özdemir, “Kulüp liderleri basın önüne çıkıp hakemleri eleştiriyor. Sonrasında da birden fazla lider beni arıyor” diye açıklama yaptı. Siz de Nihat Bey’i arıyor musunuz?

Ben hiç aramadım, aramam da. Sahiden sorun varsa hakemleri eleştiririm. Yoksa sadece eleştirmek için yapmam. Yurt dışından yabancı futbolcu nasıl transfer ediyorsak, hakemler de transfer edilmeli. Bilhassa derbi maçları için yapılmalı. Bakın genç hakemler yanılgı yapınca anlayışlı oluyorum lakin deneyimliler yapınca kabullenmekte zorlanıyorum.

“SİYASETİN FUTBOL ÜZERİNDE TESİRİ YOK”

Sizce siyasetin futbola tesiri var mı?

Ben asla o denli bir şey hissetmedim. Siyasetin futbol üzerinde tesiri yok, buna da hiç şahit olmadım. Siyasetçiler bir grubu tutabilirler fakat hepsi Türkiye’nin kadrosu. Herkese eşit arada duruyor devletimiz. Herkese birebir biçimde dayanak olmaya çalışıyor.

 

 

 

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, yeni flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar