Mart 3, 2021
altın Fiyatı Sıçradı! Analist: Düşüş Bu Tarihte Bitecek! Sonra Bu Düzeyler..

altın Fiyatı Sıçradı! Analist: Düşüş Bu Tarihte Bitecek! Sonra Bu Düzeyler..

Son dakika altın Fiyatı Sıçradı! Analist: Düşüş Bu Tarihte Bitecek! Sonra Bu Düzeyler.. haberi ,

altın fiyatı (XAU/USD) bugün sıçradı ve 1.760-1.800 dolar civarında yükseliş eğilimi oluşturuyor. Popüler altın analisti Chris Svorcik, kısa ve uzun vadeli altın iddialarını paylaşıyor. Analiste nazaran, çift tabanlı grafik deseni (mavi kutu) aykırı dönüşü tetikleyebilir. Bu makalede, altın’ın yükselme potansiyelini gözden geçireceğiz. Ayrıca Chris Svorcik’ın kısa ve uzun vadeli amaçlarını de tahlil edeceğiz.

Tanınan altın analisti, kısa ve uzun vadeli kestirimlerini paylaşıyor

altın fiyatlarının 2020’nin birinci yarısında 2.000 dolar düzeyini aştığını gördük. Lakin 2020’nin 2. yarısı çok daha sessizdi. Popüler altın analisti Chris Svorcik, bunun nedenini açıklıyor ve kısa ve uzun vadeli varsayımlarını paylaşıyor. İşte Chris Svorcik’ın altın fiyatı öngörüleri:

  1. Yükseliş trendindeki mevcut duraklama, Wave 4 (mor) modeli için tipik olan değerli bir gerilemeye dönüşüyor.
  2. Waves 4 çoklukla sığ geri çekilmelerdir, lakin birebir vakitte uzun etaplardır.
  3. %38,2 Fibonacci takviye bölgesi (mavi kutu) yükseliş trendi için olağan sıçrama noktasıdır.
  4. Çift taban, geri dönüş potansiyelini doğruluyor.
  5. Lakin 4. Waves da ekseriyetle çok uzundur. Bu nedenle, genişletilmiş bir ABC (mavi) düzeltmesi muhtemelen 4. Wave (mor) içinde. Mevcut ABC (pembe) sırf birinci A dalgasını (mavi) tamamladı.
  6. Bu türlü bir 4 Waves’in uzatılması, 6-12 ay daha bir geri çekilmeyi gösterebilir.
  7. Fiyat hareketi %50 Fibonacci düzeyinin üzerinde kaldığı sürece yükseliş görünümü geçerli kalır. Daha derin bir geri çekilme, farklı bir yükseliş dalgası modelini yahut hatta trendin sonunu (kırmızı daire) gösterebilir.

Chris Svorcik: altın fiyatı için ana hedeflerim 2.250 dolar ve 2.500 dolar

Analiste nazaran, günlük grafikte düzeltme evresi daha düzgün görünür hale geliyor. Analiste nazaran, düşüş hareketi yavaş, dalgalı ve düzeltici olabilir. Bu durumda Chris Svorcik, altın’da bir sıçrama ve patlama bekliyor. Chris Svorcik’a nazaran, sonunda yükselişin kırılması bu emtiayı daha da yükseğe göndermelidir. Analistin ana maksatları 2.250 dolar ve 2.500 dolar.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar