Şubat 26, 2021
Beşiktaş’tan Sergen Yalçın ve şampiyonluk açıklaması

Beşiktaş’tan Sergen Yalçın ve şampiyonluk açıklaması


son dakika Beşiktaş’tan Sergen Yalçın ve şampiyonluk açıklaması haberleri,

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı, Finansman ve Amatör Şubelerden Sorumlu İdare Heyeti Üyesi Fatih Hakan Avşar, Üstün Lig’deki şampiyonluk yarışı, hakem kararları, teknik yönetici Sergen Yalçın ve Necip Uysal ile ilgili dikkat alımlı açıklamalarda bulundu.

Avşar, AA’ya yaptığı açıklamada, dönem sonunda yeterli bir yerde olacaklarını daha evvelden söylediğini ve birinci yarıyı başkan bitirerek bunu gösterdiklerini belirterek, Kimse beklemiyordu fakat biz bekliyorduk. Lig sonunda da şampiyon olacağımıza dair rastgele bir kuşkumuz yok. Hakem kararları, VAR kararları, olmasını istemediğimiz oyunlar olmaz ise Beşiktaş hak ettiği üzere şampiyonluğun en büyük adayıdır.” dedi.

İdare heyeti olarak şampiyonluğa inandıklarını vurgulayan Avşar, “Güzel bir sinerji yakaladık. Sporda görmek istemediğimiz şeyler olmazsa Beşiktaş şampiyon olacaktır.” tabirlerini kullandı.

“Kararlar en adaletli, en yanlışsız formda verilsin”

Ligde en düzgün futbolu Beşiktaş’ın oynadığını anlatan Fatih Hakan Avşar, kelamlarını şöyle sürdürdü:

Bu hususta mütevazı değiliz. En uygun oyunu oynuyoruz. Adaletli kararlar bekliyoruz. Federasyondan, hakemlerden, VAR’dan adaletli kararlar bekliyoruz. Kendi menfaatimize değil, herkese karşı. Bugün 13. sırada olan da 15. sırada olan ya da 1. sırada olan neyse hakkımızı istiyoruz. Daha fazlasını değil. Hakikat kararlar istiyoruz. Aleyhimize verilecek kararı lehimize versinler istemiyoruz. Kararlar en adaletli, en hakikat biçimde verilsin. Çok büyük emekler var. Burası çok büyük bir topluluk. Her kulüp o denli. Hiç kimsenin farklı oyun ve stratejilerle şampiyonluğu belirlemeye hakkı yok. Şayet adaletli ve hakikat kararlar verilirse Beşiktaş dönem sonunda şampiyon olacak.

Türkiye Futbol Federasyonuna bu mevzuda çok sorumluluk düştüğünü kaydeden Avşar, En doğruyu yapmak zorundalar. Tesir altında kalmamaları gerekir. Herkese eşit aralıkta, en adil biçimde kararlar almalı, şampiyonluğu etkileyecek kararlar almamaları gerekir. Bu türlü olursa sorun yaşanacağını sanmıyorum. değerlendirmesinde bulundu.

Yabancı hakem için açıklama

Yabancı hakem konusuna nasıl baktıkları sorusunu yanıtlayan Avşar, “Bu mevzunun buraya neden geldiğini tartışmak lazım. Sayın Liderimiz yabancı hakemlere sıcak bakıyorsa şayet buraya nasıl geldik bunu tartışmalıyız. Mevcut hakemlerle herkes işini yapmalı. Futbolcu futbolunu oynayacak, teknik adam teknik adamlığını, yönetici de yöneticiliğini yapacak. Hakem de hakemliğini yapacak. Şayet herkes işini düzgün yaparsa biz neden oburunu arayalım. Türkiye’nin bu kadar evladı varken biz neden dışarıdan adaletli bir hakem beklentisi içine girelim. Hasebiyle daha evvel yaşananlara bakmak lazım. Daha evvelki kararlar bizi buraya getiriyor.” diye konuştu.

“Sergen Yalçın bizim için büyük şans”

Grubun teknik yöneticisi Sergen Yalçın’ın da şampiyonluğa çok inandığını belirten Fatih Hakan Avşar, “İnanmak başarmanın yarısıdır. Sergen Yalçın da bizim üzere inanan birisi. Yola çıktığında da buraya inanarak gelmişti. Biz de ona bu misyonu inanarak vermiştik. Sergen Yalçın çok deneyimli, futbol zekası çok âlâ, çok güvendiğimiz biri. Sergen Yalçın bizim için çok büyük bir talih. Hocaya çok güveniyoruz. Tüm kararlarının ardındayız. Hoca her bahiste idaresi ve lideri ardına almış durumda. Kendisinden çok mutluyuz. Her mevzuda bize çok önemli yardımcı oluyor.” sözlerini kullandı.

Sergen Yalçın’ın çok uygun bir Beşiktaşlı olduğunu aktaran Avşar, Sergen hoca, Beşiktaş’ın evladı. Başında daima ‘Beşiktaş’a en düzgününü nasıl yaparım’ kanısı var. Bunu biliyoruz. Kendini konut sahibi olarak görüyor. Bu bizim için büyük bir talih.” halinde konuştu.

“Önemli olan sürdürülebilir başarı”

Kadrodaki ahenk ve motivasyonla güzel bir pozisyona geldiklerini anlatan Avşar, şunları söyledi:

“Önemli olan sürdürülebilir muvaffakiyet. Biz çok para verip, çok büyük futbolcular almak yerine en uygun sayılara en âlâ futbolcuları bulup aldık. Asıl muvaffakiyet budur zati. Evet tahminen taraftar kıymetli güzel futbolcuları istiyor olabilir. Lakin Beşiktaş maddi zorlukları öteki kulüpler üzere yaşayan bir kulüp. Liderimizin önderliğinde çok önemli tasarruflar yaptık. Değerli transferler yerine akla yatkın seçimler yaparak hakikat oyuncularla yola devam etmeyi tercih ettik. Haksız değiliz. Taraftar mesela Hulk’u çok istedi. Günün sonunda o kadar para verip Hulk üzere bir oyuncuyu almak yerine Beşiktaş’ın çok kıymetli bir bedeli Cenk Tosun’u kadroya kazandırdık.”

“Necip Uysal mutlu”

Avşar, genç oyunculara çok güvendiklerini ve ulusal grupta da kıymetli yerlere geleceklerine inandıklarını söyledi.

Bu dönem ortaya koyduğu performansla taraftarların beğenisini kazanan Necip Uysal’a değinen Avşar, “Necip Uysal keyifli. İçeride çok hoş bir hava var. Beşiktaş Kulübünün içerisinde şampiyonluk havası var. Ümraniye’de tesislerde idmanları izlediğinizde bu havayı görüyorsunuz. Bütün atletlerimiz tahminen daha evvel küsmüş, kırgın oyuncularımız da bu havadan etkilenerek azamî performansla alana çıkıp oynuyorlar.” diye konuştu.

Eski futbolcuların ekibe yine transfer olmasıyla ilgili soruyu yanıtlayan Avşar, “Beşiktaş farklı bir şey. Beşiktaşlı olmayan anlayamaz. Beşiktaş topluluğunun içinde olmak farklı bir ayrıcalık. Bu ayrıcalığı yaşayan kimse bundan vazgeçemez. Bizde oynayan yabancı oyuncularımız olsun, kendi kardeşlerimiz olsun burada oynadıktan sonra bu toplulukta olmayı, bu atmosferde olmayı herkes arıyor. Geri dönenlerin de bundan etkilenerek koşa koşa geri geldiklerini görüyoruz. Bizler de çok mutluyuz. Eskilerle ilgili ‘şunlar gelsin’ diye bir fikrimiz yok. Gündemimiz var. Nerede bir eksik varsa oraya arayış içine giriyoruz. O anda da Beşiktaş için en güzel karar neyse onu yapmaya çalışıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

“Ahmet Parıltı Çebi iki başkanlığı da en düzgün halde götürecektir”

Avşar, kulüp lideri Ahmet Parıltı Çebi’nin birebir vakitte Kulüpler Birliği Vakfı başkanlığını sürdürmesinin bir dezavantaj oluşturup oluşturmayacağı konusunda, “Başkanımız, Kulüpler Birliği lideri ve tıpkı vakitte Beşiktaş Kulübünün lideri. Burada bir haksızlık varsa elbette en uygun formda lisana getirecek. Alışılmış ki Beşiktaş’ın haklarını savunacak. Beşiktaşlılık farklı bir şey. Biz Beşiktaşlıyız diye öteki bir grubun haklarının yenmesine müsaade vermedik, vermeyiz de. Biz yanlış kararlardan çok ziyan gördük. Münasebetiyle biz şunu savunuyoruz: yanlış karar olmasın. Hiçbir kulüp için yanlış karar verilmesin. Hiçbir futbol kulübünün akıbeti farklı odalarda çizilmesin. Bizim duruşumuz belirli. Beşiktaşlılık farklı bir duruş. Farklı bir çizgimiz var bizim. Adaletten yanayız. Ahmet Işık Çebi iki başkanlığı da en düzgün biçimde götürecektir. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.” diyerek kelamlarını tamamladı. 

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, yeni flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar