Mart 3, 2021
Değerli Gelişme: Türkiye Avrupa’nın Kripto Para Başkanı Oldu!

Değerli Gelişme: Türkiye Avrupa’nın Kripto Para Başkanı Oldu!

Son dakika Değerli Gelişme: Türkiye Avrupa’nın Kripto Para Başkanı Oldu! haberi ,

Son araştırmalara ve bilgilere nazaran, Türkiye kripto para kullanımında Avrupa birincisi oldu. Küresel çapta ise Türkiye en çok kripto para ünitesi kullanılan ülkeler ortasında dünya dördüncüsü oldu.

Avrupa’nın en fazla kripto para ünitesi kullanan ülkesi Türkiye oldu!

Türkiye, Bitcoin ve altcoin piyasasında değerli bir yere sahip. Dünya Ekonomik Forumu tarafından yapılan araştırmada bunu doğrular nitelikte. Son araştırmalara nazaran Türkiye, vatandaşlarının ağır kripto para ünitesi kullanımıyla Avrupa birincisi oldu. Son datalara nazaran, Türkiye nüfusuna kıyasla en çok kripto para ünitesi kullanan Avrupa ülkesi. Global bilgiler incelendiğinde ise Türkiye kripto para kullanımında dünya dördüncüsü unvanına sahip.

Son datalarla Bitcoin ve altcoin kullanımında dünya liderliği Afrika’nın kalbi olan Nijerya’da. Vietnam ve Filipinler ise kripto para kullanımında dünyada sırasıyla ikinci ve üçüncülüğe sahip. Kripto paralar, Afrika ve Asya ülkelerinde ağır talep görüyor. Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, Bitcoin ve altcoin’ler Türkiye’de de ağır ilgi gören yatırım araçları ortasında. Ayrıyeten kısa mühlet evvel Türkiye’de, “kripto para” aramaları dorukları gördü. Bu durumda, Türklerin kripto paralara olan ilgisini gözler önüne seriyor.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar