Mart 3, 2021
Dev Argüman: Elon Musk, Bu Altcoin’leri Destekliyor! Fiyatlar Sıçradı

Dev Argüman: Elon Musk, Bu Altcoin’leri Destekliyor! Fiyatlar Sıçradı

Son dakika Dev Tez: Elon Musk, Bu Altcoin’leri Destekliyor! Fiyatlar Sıçradı haberi ,

Tesla CEO’su ve DOGE ve BTC’nin sıkı bir destekçisi olan Elon Musk, tekrar farklı paylaşımlarda bulundu. Elon Musk, Dogecoin ve Tesla’nın muhteşem bilgisayarı hakkında tweet atarak Dogecoin’i yüzde 7 yükseltti. Ayrıyeten Elon Musk, gizemli paylaşımı ile kimi altcoin projelerinin destekçisi olabileceği tarafındaki kuşkuları güçlendirdi.

Elon Musk tekrar Dogecoin’in fiyatını pompaladı!

Yakın tarihli bir tweet’inde, dünyanın en güçlü adamı Elon Musk, en sevdiği Dogecoin’den bahsetti. Elon Musk,  DOJO isimli Tesla üstün bilgisayarı bağlamında kripto paradan bahsetti. Ayrıyeten Tesla CEO’su, Twitter biyografisine “meta fork” etiketini ekledi. Elon Musk bu hareketiyle foklu altcoin projelerinin -özellikle BCH ve ETC- destekçisi olabileceğine dair spekülasyonları artırdı.

Elon Musk, bir tweetinde “Dojo 4 Doge” biçiminde paylaşımda bulundu. DOJO, sinir ağlarını eğitmek için bir Tesla Muhteşem bilgisayarıdır. Kelime aslında Japon dövüş sanatları için bir okul yahut eğitim tesisi manasına gelir. DOJO’dan birinci olarak Nisan 2019’da Elon Musk bahsetti ve o vakitten beri ne Tesla CEO’su ne de diğer hiç kimse bu mevzuda çok fazla konuşmadı.

Tesla CEO’su Twitter’daki biyografisine “meta fork” yazdı

Bu tweet’e adanmış yakın tarihli bir Reddit gönderisinin yazarı, Elon Musk’un DOJO ve DOGE’dan bahsettiğine inanıyor. Zira Reddit kullanıcısına nazaran, kripto para bu Tesla üstün bilgisayarına güç sağlamak için kullanılabilir. Yine de bu yalnızca bir spekülasyon. Bu ortada Elon Musk, Dogecoin hakkında tweet atarak altcoin’i yüzde 10 artırdı (CoinMarketCap’e göre). DOGE, Elon Musk’un en sevdiği kripto para ve vakit zaman tweet’lerinde bundan bahsediyor. 

Yeniden de Elon Musk, bu kripto paralardan rastgele birine sahip olup olmadığını açıklamadı. Geçtiğimiz günlerde Elon Musk, Twitter sayfasına bir “Bitcoin kızı”nın anime fotoğrafını yerleştirdikten sonra kritik bir değişiklik yaptı. Artık Elon Musk Twitter’daki profil fotoğrafını “fork” ibaresiyle değiştirdi ve biyografisine “meta fork” yazdı. Ayrıca Elon Musk, Bitcoin hakkında bir görüntü yayınladı ve “kripto para ünitesi açıklandı” diyerek yorum yaptı.

Colin Wu: Elon Musk, forklu altcoin projelerini destekliyor! Bilhassa bu ikisini

Çinli gazeteci Colin Wu, bunun Tesla CEO’sunun forklu kripto paraları desteklediği manasına gelebileceğini söyledi. Ayrıyeten Colin Wu, Elon Musk’un bu hamlesnin akabinde Bitcoin Cash (BCH) ve Ethereum Classic (ETC)’in yükseldiğini belirtti. Daha evvel Elon Musk, Twitter biyografisinde kısaca “Bitcoin” i etiketledi. Böylelikle önder kripto paranın fiyatı 32.000 dolar düzeyinden birinci gün 38.500 doların üzerine sıçradı.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar