Şubat 26, 2021
Ethereum Geliştiricileri, Süreç Fiyatlarını Yok Edecek Gelişme İçin Tarih Verdi

Ethereum Geliştiricileri, Süreç Fiyatlarını Yok Edecek Gelişme İçin Tarih Verdi

Son dakika Ethereum Geliştiricileri, Süreç Fiyatlarını Yok Edecek Gelişme İçin Tarih Verdi haberi ,

Ethereum (ETH) için uzun vakittir beklenen gas tasarrufu güncellemesi, sanayi uzmanlarına nazaran artık yalnızca birkaç ay uzakta olabilir.

Ethereum Güzelleştirme Önerisi (EIP)

1559, ETH 2.0’ın 1 Aralık 2020’de piyasaya sürülmesinden bu yana ağ için en çok konuşulan güncellemedir. EIP, son aylarda ağı zorlayan yüksek süreç fiyatlarının zayıflatıcı sıkıntısını çözmekte. Fiyatlardaki artış ve gelişen DeFi kesimi, Ethereum’a büyük bir talep getirdi. Sonuç olarak, gas fiyatları rekor düzeylere fırladı. BitInfoCharts’a nazaran, ortalama süreç fiyatı şu anda 17 dolar. Fakat bu maliyet, bu ay birkaç sefer 25 dolara çıktı.

EIP-1559, süreç fiyatlarını belirleyen mevcut açık artırma sürecini ayarlamak için bir düzenek sunar. Bu yükseltme, kullanıcıların blok için en düşük teklifi ödemesi hedefiyle fiyatları dinamik olarak ayarlama tesirine sahip olmalı.

Predictions Küresel kurucusu ve Ethereum geliştiricisi Ryan Berckmans, güncellemenin Temmuz ayında “London” hard fork’uyla başlatılabileceğini öne sürdü.

Ethereum’u olumlu mu etkileyecek?

EIP-1559, ETH fiyatları üzerinde direkt bir tesire sahip olmasa da, arz üzerinde bir tesire sahip. Teklif, fiyatları dinamik olarak yakacak ve bu da nihayetinde, proof-of-stake’e geçildiğinde vakit içinde ihracı azaltacak.

Berckmans, güncellemeden Katman-2 sağlayıcıları için ölçeklendirme avantajları olacağını da kelamlarına ekledi:

“EIP-1559’un bir avantajı, Arbitrum ve Optimism’in güvenlik süreçlerini emniyetli bir halde bir sonraki ETH blok’una aktarmasını sağlayarak bu yıl Ethereum’u ölçeklendirmeye yardımcı olmasıdır. Arbitrum ve Optimism, bu yıl Ethereum’u ölçeklendirmek için kritik tedbir taşıyor, EIP-1559 da.”

Bu ayın başlarında, güncellemenin uzun vadeli tesirlerinin, ETH fiyatlarını 20.000 dolara kadar yükseltebileceğini öne sürdü.

Süreç fiyatlarının yok olması boğa sinyali

Framework Ventures kurucu ortağı Vance Spencer, ETH fiyatlarının büyük ölçüde tüketilmesinin bir “zenginlik tesirli tsunami” yaratacağını öne sürdü:

Madencilerin şu anda maliyetleri karşılamak için ETH’lerini satmaları gerektiğine dair ek bir öncül var. Bu satış baskısı olmada, varlığın proof-of-stake altında kıymet kazanması için daha fazla imkanı olabilir.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar