Şubat 27, 2021
Everton, Haaland’ı denemiş ancak beğenmemiş

Everton, Haaland’ı denemiş ancak beğenmemiş


son dakika Everton, Haaland’ı denemiş lakin beğenmemiş haberleri,

Almanya Bundesliga grubu Borussia Dortmund’da mükemmeller yaratan Erling Haaland için flaş bir gerçek ortaya çıktı.

Norveçli golcünün, Molde’ye transferinden evvel Everton tarafından denendiği fakat beğenilmediği öğrenildi.

Everton’da 2012 ile 2016 yılları ortasında transferden sorumlu yöneticilik vazifesini üstlenen Ian Atkins, o devir kulübün scout’u olan Brian King’in Haaland’ı denemeye soktuğunu lakin antrenör grubu tarafından yetersiz görüldüğü gerekçesiyle oyuncunun transferinden vazgeçildiğini açıkladı.

Ian Atkins, Haaland’ın denemesini şu sözlerle anlattı;

“Everton’da scout Bran King, bu çocuk için nitekim heyecanlıydı. Haaland’ı çok izlemiş ve ona yüksek bir puan vermişti. Kulübün başına geçti ve antrenörlerin izlemesi için Haaland’ı Everton Akademesi’nde 4 günlük bir denemeye soktu. 4 günlüğüne geldi ve akademi, onun gereğince uygun olmadığına kanaat getirdi. Brian King birebir fikirde değildi. Haaland’ın gerçek bir yetenek olduğunu düşünüyordu. Elden kaçmıştı.”

EVERTON SONRASI MOLDE

Everton denemesinin akabinde o zamanki teknik yönetici Ole Gunnar Solskjaer ve yöneticiler tarafından Molde’ye kabul edilen Haaland, 39 maçta 14 gol attı ve Salzburg’a giden yolun kapılarını araladı.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, aktüel flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar