Mart 6, 2021
Fatih Terim’in son mucizesi: Luyindama

Fatih Terim’in son mucizesi: Luyindama


son dakika Fatih Terim’in son mucizesi: Luyindama haberleri,

Fatih Terim ekip içinden transfer yapmaya devam ediyor. Dönemin birinci yarısında inişli-çıkışlı bir performans gösteren Christian Luyindama formasını uzun mühlet Ryan Donk’a kaptırmıştı.

Kasımpaşa ve Alanyaspor maçlarında 11’e geri dönen Luyindama’yı Terim’in nasıl tekrar kazandığının perde gerisi aralandı. İşte ayrıntılar…

İVEDİ EDİLMEDİ

Geçen dönem çapraz bağları kopan Kongolu stoper tam 10 ay alanlardan uzak kaldı. 1.91 uzunluğundaki Luyindama’nın dönüşü için ivedi edilmedi. Teknik heyette ”Böyle iri yapılı bir oyuncunun kas kütlesi, sakatlıktan çıkmış öteki oyunculara nazaran yavaş oturuyor. Eski suratını yakalaması vakit alacak” görüşü hakimdi.

TATLI,SERT UYARDI ANCAK VAZGEÇMEDİ

Donk’un ardında yedek bekleyen Luyindama bu süreçte bir hazırlık maçı ve bir kampa geç katıldı. Disiplini elden bırakmayan Fatih Terim de oyuncusunu tatlı-sert uyardı lakin 2019’da “Bonservisini almalıyız, ileride çok yüksek sayılara satacağız” dediği Luyindama’dan vazgeçmedi.

HOCASINI MAHCUP ETMEDİ

İkinci yarı planlamasında Luyindama’yı as kadroda düşünen Terim, hakikat vakti bekledi ve fizikî çaba gerektiren Kasımpaşa maçında formayı verdi. Hocasını mahcup etmeyen Luyindama kalıcı olarak birinci 11’e girdi ve Alanya’da Muslera ile birlikte sahanın en güzeliydi. Tekmeye baş sokmaktan kaçınmayan 27 yaşındaki oyuncuyu İngiliz kulüpleri tekrar izlemeye başladı.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, yeni flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar