Mart 3, 2021
“Fenerbahçe, Ömer Faruk için yine harekete geçti”

“Fenerbahçe, Ömer Faruk için yine harekete geçti”


son dakika “Fenerbahçe, Ömer Faruk için yine harekete geçti” haberleri,

Fenerbahçe ile yeni mukavele imzalamaya yanaşmayan ve Avrupa’ya gideceği konuşulan genç oyuncu Ömer Faruk Beyaz için sıcak bir gelişme yaşandı.

İtalyan basını, İtalyan takımlarının de peşine düştüğü Ömer Faruk Beyaz için Fenerbahçe’nin yeni bir atılım yaptığını ve oyuncuyu kulüpte tutmak için görüşmelerin tekrar başladığını yazdı.

Öte yandan Avrupa’dan Dortmund, Liverpool, Manchester United ve Stuttgart’ın da 17 yaşındaki oyuncu için ilgisini sıcak tuttuğu kaydedildi.

KAPTANLIK BANDINI TAKMIŞTI

Fenerbahçe’de geçen dönem salgın sonrası yine başlayan Üstün Lig’de o devir son döneminde oyuncu olarak kulübe hizmet veren Emre Belözoğlu, bilhassa kadronun gençlerinden Ömer Faruk Beyaz’ın üstünde başka durmuştu.

Onun da tesiriyle Fenerbahçe’de Ömer Faruk, 2’si 11’de olmak üzere toplam 4 lig maçında forma giymişti. Hatta Kanarya’daki son lig maçı olan ve 3-1 kazanılan Çaykur Rizespor çabasında Emre, oyundan çıkarken kaptanlık pazubandını bu oyuncuya kendi elleriyle takmıştı.

EMRE BELÖZOĞLU NE DEMİŞTİ?

“Ömer 17 yaşında, Ersun Yanal ayrıldıktan sonra Tahir hocanın gelmesiyle başlayan süreçte 10 maçımız vardı, hepsinde takımda oldu. 10 maçın 5’inde vazife aldı. Ömer Faruk konusunda büyük bir ıstırap içinde olduğumu söylemek istiyorum. Ben birinci günden beri Ömer’in kıymetli bir futbolcu olduğunu herkesle paylaştım. Aslında ona hiç yapılmamış biçimde bir projeyle gittik, 5 yıllık bir proje. Son periyot de lider da dahil oldu. Kendisinin meskenine kadar gidildi ve projemiz anlatıldı. İçimden keşke 17 yaşında bana karşı bu türlü bir proje ve davranışla gelinseydi bile dedim. Ömer benim için çok kıymetli bir oyuncu. Üzüldüğüm nokta şu; Fenerbahçe grubu yarın bir gün tarihi anlatıldığında en genç kaptan olarak Ömer Faruk yazacak. Verdiğimiz pahanın karşılığını bulduğumuzu düşünmüyorum.”

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, şimdiki flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar