Mart 6, 2021
İngiltere’de taraftarlar geri dönüyor!

İngiltere’de taraftarlar geri dönüyor!


son dakika İngiltere’de taraftarlar geri dönüyor! haberleri,

İngiltere’de yeni tip koronavirüs(Kovid-19) tedbirleri kapsamında stadyumlara seyirci alınmasına ilişkin yasağın 17 Mayıs’tan itibaren kademeli olarak kaldırılacağı bildirildi. 

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Avam Kamarasında yaptığı açıklamada, ülkede 8 Mart’tan itibaren Kovid-19 tedbirlerinin etaplı olarak kaldırılacağını açıkladı.

Johnson, bu kapsamda, spor salonları, tenis kortları, yüzme havuzlarının 12 Nisan’dan itibaren tekrar açılacağını söyledi.

“Stadyumlarımızın turnikeleri tekrar dönecek” sözünü kullanan Johnson, 17 Mayıs’tan itibaren kapalı spor salon karşılaşmalarında 1000, açık alanlardaki spor karşılaşmalarında ise 10 bine kadar taraftarın tribünlerdeki yerini alabileceğini belirtti.

İngiltere’de Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında, ilk olayın görüldüğü Mart 2020’de müsabakalara seyircilerin alınması yasaklanmış, 4 Aralık 2020’de bu yasak kademeli olarak kaldırılırken, sonlu sayıda taraftar tribünlerdeki yerini almıştı. 

Ülkede 5 Ocak’ta alınan 3. ulusal karantina kararının akabinde karşılaşmalara seyirci alınması tekrardan yasaklanmıştı. 

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, yeni flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar