Şubat 26, 2021
Ripple Davasından Kritik Ayrıntılar Geldi: SEC, XRP’yi Vurmaya Hazırlanıyor!

Ripple Davasından Kritik Ayrıntılar Geldi: SEC, XRP’yi Vurmaya Hazırlanıyor!

Son dakika Ripple Davasından Kritik Ayrıntılar Geldi: SEC, XRP’yi Vurmaya Hazırlanıyor! haberi ,

Ripple davasından değerli ayrıntılar gelmeye başladı. Ripple ve SEC birinci defa bugün hakim karşısına çıktı. Ripple, SEC’i XRP’nin menkul değer durumu hakkında borsaları 2019’da olduğu üzere uyarmamakla suçluyor.

Ripple, SEC’i suçluyor: XRP’nin bir menkul değer olmadığı açıklığa kavuşacak

Bugünkü ön duruşma konferansında, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’u Cleary Gottlieb’den avukat Matthew Solomon temsil etti. Matthew Solomon, Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun 2019 ve öncesinde gerçekleşen çok sayıda tartışmada XRP’nin menkul değer durumu hakkında borsalar da dahil olmak üzere piyasa aktörlerini uyarmadığını argüman etti. Matthew Solomon hususa yönelik şunları söyledi:

Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun borsalar da dahil olmak üzere son derece sofistike piyasa aktörleriyle görüşmelerde bulunduğunu öğrendik. SEC görünüşe nazaran, bu aktörlere XRP’nin bir menkul değer olduğuna inandığını söylemedi. Ve tekrar, dava ilerledikçe, bu gerçekler gün ışığına çıkacak. XRP’nin bir menkul değer olmadığı açıklığa kavuşacak.

Ripple yöneticileri davayı reddetmek istiyor

Brad Garlinghouse, bugünkü birinci ön duruşma konferansında Menkul Değerler ve Borsa Kurulu tarafından açılan davanın reddedilmesi için şimdiden bir dilekçe sundu. Matthew Solomon, müvekkilinin XRP’nin potansiyel olarak bir yatırım kontratı olarak sınıflandırılabileceğini bilmediğini söyledi. Ayrıyeten Matthew Solomon, Brad Garlinghouse’un SEC’in davasının merkezinde yer alan suçlama olan Ripple’ın satışlarına yardım ve yataklık ettiğini reddediyor: 

SEC’in savları, yapmak istediklerinin tam karşıtını ortaya koyuyor. Bay Garlinghouse, XRP’nin bir yatırım mukavelesi olabileceğini ya da bu türlü olabileceğini bilmiyordu.

SEC, Ripple’ın savunmasını vurmaya hazırlanıyor

Ripple’ın eski CEO’su Chris Larsen, Paul Weiss’den Martin Flumenbaum tarafından temsil ediliyor. Jorge Gerardo Tenreiro, Jon Daniels ve başkaları tarafından temsil edilen SEC, XRP‘nin şirket tarafından bir yatırım mukavelesi olarak teklif edildiğini ve satıldığını sav ediyor. SEC, Federal Yargıç Analisa Torres’i Ripple’ın savunmasına karşı bir teklif sunmanın “çok muhtemel” olduğu konusunda uyardı. Buna karşılık, Ripple avukatı Andrew J. Ceresney şirketi “keşfi durdurmaya” çalışmakla suçladı.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar