Mart 2, 2021
Ripple Yer mi Değiştiriyor? İşte Detaylar

Ripple Yer mi Değiştiriyor? İşte Detaylar

Son dakika Ripple Yer mi Değiştiriyor? İşte Detaylar haberi ,

Avanti Bank & Trust’ın kurucusu ve CEO’su Caitlin Long tarafından paylaşılan son belgeye nazaran Ripple, Wyoming eyaletinde kayıt yaptırıyor.

Ripple Artık Bu Eyalette

San Francisco merkezli şirket başlangıçta Delaware’de kayıtlıydı.

Önde gelen bir kripto para ünitesi savunucusu olan Long, duyuruyu tweetledi. Lakin kısa bir mühlet sonra takipçilerinden önemli tenkitlere maruz kaldı. Birçok kişi bunun eyaletin prestijine ziyan vereceğini tabir ediyor.

Ripple, 2020’nin sonlarında ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun maksadı oldu. SEC kayıtsız XRP satışları nedeniyle şirkete dava açtı.

“Wyoming Maksimalizmi”

Şu anda ABD Senatörü seçilen Cynthia Lummis için Eyalet Siyasetleri Yöneticisi olarak vazife yapan Tyler Lindholm, bu adımı savundu:

“Bu her vakit Wyoming’le ilgilidir. Bitcoin konusunda bir maksimalist olabilirsiniz. Hoşunuza gitmeyen bir işletmeyi kabul ettiğinizde yaklaşımınız mantıklı olmalı.”

Wyoming Kripto Dostu Bir Eyalet

Wyoming, kripto ve blok zinciri şirketleri için en cazibeli ABD eyaletlerinden biri haline geldi. Geçen yıl, Wyoming Eyalet Bankacılık Heyeti, Kraken’e kripto dostu bir banka olarak çalışması için bankacılık lisansı verdi. Ayrıyeten Avanti’ye kriptoyu emsal halde alması ve saklaması için yeşil ışık yaktı. Tesla’nın bu ayın başlarında yaptığı 1,5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) alımının akabinde, Senator Lummis, CEO Elon Musk’u eyalete taşınmayı düşünmeye davet etti.

Wyoming ayrıyeten Şubat 2019’da kripto para ünitelerini mülk olarak tanıyan birinci eyalet.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar