Şubat 27, 2021
Tanınan Altcoin’in Tüm Vakitler Rekoru Kırmasının 3 Nedeni

Tanınan Altcoin’in Tüm Vakitler Rekoru Kırmasının 3 Nedeni

Son dakika Tanınan Altcoin’in Tüm Vakitler Rekoru Kırmasının 3 Nedeni haberi ,

Geçtiğimiz ay, tanınan altcoin Fantom fiyatı %1.570 yükseldi. Kuşkusuz fiyatın artmasında birtakım nedenler yer alıyor. Gelin bu nedenlere bir bakalım.

Tanınan Altcoin Fantom Rekorlar Kırdı

Şubat ayında Binance Smart Chain ve Polkadot üzere platformlar, kullanıcıların yüksek süreç maliyetlerinden ve ağ tıkanıklığından kaçmalarına imkan tanıyan Ethereum ağ köprüleri oluşturmaya çalışırken birlikte çalışabilirlik gündem hususu olarak ortaya çıktı.

Fantom (FTM), Ethereum ile çapraz zincir fonksiyonelliği sundu. Bu bağlamda bir takviye elde eden en son proje oldu. Bu bağlamda fiyat değerli ölçüde artış yaşadı. 23 Ocak’ta fiyat 0.025 dolar düzeyinde idi. Fiyat 21 Şubat’ta 0.43 dolar düzeyine gelerek %1.570 artış gerçekleştirdi.

Fantom’un mevcut rallisinin üç temel nedeni var. Birincisi, Ethereum ve Fantom ortasında bir çapraz zincir köprüsünün özgür bırakılması oldu. İkinci sebep, zincir içi idare özelliklerinin kullanıma sunulması ve son olarak da tokenları paylaşma marifetidir.

Yearn.finance, Ethereum’a Çapraz Zincir Köprüsü Kurulmasına Yardımcı Oluyor

Fantom, 21 Şubat’ta Yearn.finance’tan Andre Cronje’nin yardımıyla bir duyuru yaptı. Fantom, Ethereum ile çapraz zincir köprüsü geliştirdiğini duyurdu. Buna nazaran kullanıcılar ERC-20 tokenlarını Fantom’a aktarma imkanına sahip oldu. Ayrıyeten gelişme kullanıcılara “hızlı ve ucuz süreçlerin keyfini çıkarmasına” imkan tanıdı.

Takıma nazaran, Fantom’daki süreçlerin 1-2 saniyede onay imkanı kelam konusu. Ayrıyeten bir centin çok altında bir maliyete sahip. Başka taraftan grup başka zincirlerle çapraz zincir fonksiyonelliğinin yakında takip edileceğine kelam verdi.

Cointelegraph Markets Pro’dan gelen VORTECS ™ bilgileri, son fiyat artışından evvel 21 Şubat’ta FTM için yükseliş görünümü tespit etmeye başladı.

Cointelegraph’a özel VORTECS ™ skoru, piyasa hassaslığı, süreç hacmi, son fiyat hareketleri ve Twitter faaliyeti dahil olmak üzere bilgi noktalarının bir kombinasyonundan elde edilen tarihi ve yeni piyasa şartlarının algoritmik bir karşılaştırmasıdır.

Üstteki grafikte görüldüğü üzere, FTM için VORTECS ™ skoru, fiyat tüm vakitlerin en yüksek düzeyine çıkmadan kısa bir müddet evvel 21 Şubat’ta 74’e ulaştı.

Zincir İçi İdare, Topluluk İştirakini Artırıyor

Mevcut boğa piyasasının tanınan temalarından bir başkası de token sahiplerinin bir idare sistemi aracılığıyla ekosistemin gelişimine katılma yeteneğidir.

Fantom Vakfı, 12 Ocak’ta Fantom ağı için zincir içi idarenin piyasaya sürüldüğünü açıkladı. Ayrıyeten büsbütün merkezi olmayan bir blok zinciri için bu cins işleyişi destekleyen birinci zincirlerden biri oldu.

İdare sistemi aracılığıyla, her FTM tokenı bir oya eşittir. Ayrıyeten rastgele bir token sahibi, ekosistemi güzelleştirmenin yolları hakkında bir teklif sunabiliyor. Öteki taraftan bekleyen rastgele bir teklife oy verebiliyor.

Teklif sunumları, operasyon sırasında yakılan 100 FTM’ye mal oluyor. Ayrıyeten oylama 1 FTM’nin bir kısmına mal oluyor.

Fantom oylama sistemi, kolay bir “evet” yahut “hayır” oyu vermenin bilakis, çeşitli teklif şablonları ve teklifle mutabakat derecesini tabir etme yeteneği sunduğu için öteki idare platformlarından farklıdır.

Altcoin Fantom, Stake Etme ve DeFi Özelliklerini Entegre Etmeyi Planlıyor

FTM’nin son fiyat artışının ardındaki üçüncü bir motive edici faktör, likit stake etme yahut ağda tokenleri stake etme biçiminde. Ayrıyeten tıpkı anda DeFi’de kullanılmak üzere token pahasına erişme yeteneği de sunuyor.

Birden fazla proof of stake ağında, token sahipleri, ağı teminat altına almak ve mükafatlar kazanmak için token’larını stake etmek yahut bu mükafatları teminat olarak ve ticaret maksadıyla token pahasına erişmek için vermek ortasında seçim yapmak zorundadır.

FTM sahipleri, tokenlarını ağda paylaşabiliyor. Daha sonra Fantom Finance DeFi platformunda teminat olarak kullanılabilecek muadil ölçüde sFTM basabiliyorlar.

Token sahiplerine getiri elde etmenin ekstra bir yolunu sağlamak cazip bir teşvik oldu. Ayrıyeten Altcoin FTM, SushiSwap’te ve 25 Ocak’ta 1inch’te listelendi. Sonrasında ise fiyat önümüzdeki üç gün içinde 0,05 dolardan 0,26 dolara çıktı.

O vakitten beri, Coinbase Custody ve Ledger donanım cüzdanı FTM’yi ekledi. Ayrıyeten Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı FTM’yi fikri mülkiyet alışverişi platformu olarak seçti.

Bu gelişmelerin her biri, FTM fiyatındaki güçlü artışı destekliyor. Ethereum çapraz zincir köprüsünün yakında piyasaya çıkması, Fantom’u yeni bir DeFi iştirak seviyesi almak için âlâ bir pozisyona getirdi. Ayrıyeten, 0,01 dolardan daha düşük maliyetli süreç fiyatları beklentisi, kripto traderları için cazip bir teşvik olacak. Ayrıyeten likidite göçüne de yol açacak.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar