Şubat 27, 2021
Ahmet Ağaoğlu’ndan şampiyonluk açıklaması

Ahmet Ağaoğlu’ndan şampiyonluk açıklaması


son dakika Ahmet Ağaoğlu’ndan şampiyonluk açıklaması haberleri,

 Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, dönemi Harika Lig şampiyonu olarak tamamlayacaklarına inandıklarını ve bu gaye doğrultusunda yollarına devam ettiklerini belirtti.

Ağaoğlu, Trabzonspor mecmuasındaki yazısında, büyük bir kulüp ve topluluk olabilmenin en temel kaidesinin, ömür döngüsü içinde karşılaşılan çeşitli zahmetleri, hakikat vakitte hakikat atılımlarla tolere edebilme kabiliyetini ortaya koymak olduğunu kaydetti.

Tekrar doğma, yine güç toplama ve eskisinden daha güçlü biçimde yoluna devam edebilmenin, Trabzonspor’u öbür kulüplerden ayıran en temel özellik olduğunu vurgulayan Ağaoğlu, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Çok kısa mühlet evvel ekonomik, toplumsal ve sportif olarak tabana vurmuş olan kulübümüzün, iki yıllık vakit diliminde Türkiye’nin iktisadı en düzgün futbol takımı haline gelmesi tesadüf değildir. Sportif manadaki başarılara hasret kalan topluluğumuzun, geçtiğimiz yıl şampiyonluğu kıl hissesi kaçırması, Ziraat Türkiye Kupası ve Üstün Kupayı müzesine getirmesi de tesadüf değildir. Bu muvaffakiyetler, Trabzonspor topluluğunun büyüklüğünü, gücünü ve zorluklarla başa çıkabilme kabiliyetini göstermektedir. Her ne kadar sizlerden uzak, doyasıya sevinemediğimiz ve coşkuyla kutlayamadığımız süreçleri yaşasak da ülkemizin en değerli iki kupasını Trabzonspor’umuza kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Umuyor ve diliyorum ki sabırla, sükunetle, kararlılıkla devam ettiğimiz bu yolda, hasretini çektiğimiz en büyük kupayı da müzemize getireceğiz.”

Ağaoğlu, Trabzonspor’un muvaffakiyetinde teknik yönetici Abdullah Avcı’nın katkısına değinerek, şu tabirleri kullandı:

“Teknik yöneticimiz Sayın Abdullah Avcı ve birbirinden kıymetli futbolcu takımımızın özverili çabası birleştiğinde, Trabzonspor’a yakışır bir ivme yakaladık. Devre ortası transfer devrinde Berat Özdemir, Anastasios Bakasetas ve Yunus Mallı’yı takımımıza kattık. Artık eskisinden daha güçlü biçimde yolumuza devam ediyoruz. Topluluğumuzun gösterdiği teveccüh ve sarsılmaz birlikteliğin yanı sıra, sizlerden aldığımız güç, cüret ve itimat kadromuzu ateşleyen en büyük etkenler ortasında yerini alıyor. Taraftarlarımızdan mahrum olarak oynadığımız Üstün Lig’de hala çok uzun bir maraton bizleri bekliyor. Kurallar ne olursa olsun kenetlenerek, sabır ve itimatla grubumuza takviye vermeniz, topluluğumuz ismine tek temennimizdir. Kalbinizdeki tüm yeterli dileklerin gerçekleştiği bir ay olmasını diliyorum.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, aktüel flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar