Mart 6, 2021
Bitcoin Tarihinin En Kanlı Ayı Mart Yaklaşıyor

Bitcoin Tarihinin En Kanlı Ayı Mart Yaklaşıyor

Son dakika Bitcoin Tarihinin En Kanlı Ayı Mart Yaklaşıyor haberi ,

Şubat ayı Bitcoin için harika bir ay oldu. Lakin artık bu ayın sonuna yaklaşıyoruz. Mart ayında ise işlerin aksine dönme ihtimali var.

Tarihi Açıdan Mart Ayı

Tarihî açıdan Mart ayı Bitcoin için aksiliğe işaret ediyor. Mart ayının neden Bitcoin için klasik olarak berbat bir ay olduğuna bir bakalım. Bu durum mevcut kripto piyasasındaki yükseliş trendini sanki sona mı erdirecek?

Şubat açılışından son tepeye kadar Bitcoin fiyatı, geri çekilmeden evvel fiyatına yaklaşık 25.000 $ ekledi.

Balinalar bugün bir noktada 47.000 $’a kadar büyük bir satışa neden oldular. Piyasa bedeline nazaran önde gelen kripto para ünitesi, dolar bazında en büyük aylık mum rekorunu şimdiden belirledi.

Her türlü rekor pozisyonda yer alan varlık tam fiyat keşif modunda. Yükseliş trendi son vakitlerde durdurulamaz bir hal aldı. Bu bağlamda Şubat çoklukla kısa vadeli trendlerin sona erdiği bir ay oldu.

Geçtiğimiz Şubat, salgının şimdi vurmadığı ve paniğin başlamadığı bir aydı. O ayda Bitcoin 2020’nin başındaki doruktaydı. Ayrıyeten Bitcoin 2017’nin tepesinin akabinde 20.000 $’dan 5.800 $’a düştüğü ay tekrar Mart ayıydı. Bu nedenle Mart ayı tarihî olarak çok kanlı geçiyor.

Bitcoin Her Yıl Mart Ayında Düşüyor

Mart 2020, Kara Perşembe’nin Bitcoin’i vurduğu bir vakitti. Bitcoin, o vakit yalnızca birkaç gün içinde 10.000 $’dan 3.800 $’a düştü.

Bundan beş yıl evvel de kırmızı mumlardan diğer bir şey görmedim. Tarihi boğa piyasası sırasında bile, neredeyse her Mart Bitcoin için kırmızıydı. Sanki bu Mart ayında da tıpkı şey olacak mı?

BTC art geriye beşinci yeşil aylık mumu üzerinde çalışıyor. Büyük olasılıkla Şubat ayını yeşil renkte kapatacak. Önümüzdeki ay şayet yükselişle kapatırsa BTC yeni bir rekor kırmış olacak.

Enteresan bir biçimde, birinci boğa piyasası, Mart ayını yeşil bir formda bitiren iki durumdan yalnızca biri. O vakit bile, altıncı yeşil mum kapanışı sonuçta iki aylık aksiliğe yol açtı. Bu nedenle daha büyük bir boğa piyasası düzeltmesi riski önümüzdeki aylar, haftalar ve günler boyunca yüksek kalıyor.

Artık artık siz de Bitcoin’in Mart birebir nasıl kapatacağını düşünüyorsunuz. Değil mi?

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar