Mart 6, 2021
“Bu Tsunaminin Yalnızca Başlangıcı”: İşte Kısa, Orta ve Uzun Vadeli altın Varsayımları

“Bu Tsunaminin Yalnızca Başlangıcı”: İşte Kısa, Orta ve Uzun Vadeli altın Varsayımları

Son dakika “Bu Tsunaminin Yalnızca Başlangıcı”: İşte Kısa, Orta ve Uzun Vadeli altın Kestirimleri haberi ,

altın piyasası, hafta başında ONS başına 1.800 doların üzerine çıktığı için yeni bir alım ivmesi çekmeye başlıyor. Tekrar de altın fiyatı, son yedi ayın en düşük düzeyine düştü. Birtakım bankalar 2021 altın fiyat iddialarını açıklıyor. Bu bankalardan biri de Commerzbank ve banka analistleri kritik altın iddiaları paylaştı.

Commerzbank analistlerinden altın varsayımları: altın fiyatı 4. çeyreği 2.000 dolarla bitirecek

Commerzbank analistleri, değerli metal’deki son durumu yorumladı ve daha fazla düşüş muhtemelliğine dikkat çekti. Alman bankasında bedelli metal analisti olan Daniel Briesemann, hususa yönelik şunları söyledi:

Mevcut ortamda rastgele bir değişiklik olmadığı sürece, altın rüzgarlara dayanmakta zorlanacak ve baskı altında kalacak. altın’ın kısa vadede daha da düşeceğini beklemesek bile, bu ihtimali göz arkası etmiyoruz. altın için ortamın yıl ortasına kadar güç kalması olası, bu nedenle şu an için çok az toparlanma potansiyeli görüyoruz.

Banka, son raporunda altın fiyatı iddiasını güncelledi. Zira Commerzbank analistleri, sarı metalin dördüncü çeyreği ONS başına 2.000 dolar civarında bitireceğini öngörüyor.

Daniel Briesemann: altın’ın düşüşün en büyük nedeni bu gelişme

Daniel Briesemann yükselen tahvil randımanlarının altın piyasasını durduğunu söyledi. Analiste nazaran, altın’ın düşüşün en büyük nedeni bu gelişmedir. 10 yıllık ABD tahvil getirileri şu anda bir yıldaki en yüksek düzeyine yakın, %1,3’ün üzerinde süreç görüyor. Tahvil getirileri, yalnızca altı ay evvel görülen %0,5’lik düşük düzeylerinin epeyce ötesinde. Daniel Briesemann, mevzuya yönelik şunları söyledi:

Bu, faizsiz bir yatırım olarak altın’ı daha az alımlı hale getiriyor. Buna ek olarak, ABD doları görünüşte düşüş eğilimini durdurdu ve yılın başından bu yana bir ölçü paha kazandı. Bu nedenle, bir dayanak faktöründen fiyatı etkileyen bir faktöre dönüştü.

Daniel Briesemann: altın’ın mevcut fiyat hareketi, yaklaşmakta olan bir tsunaminin başlangıcı!

Banka, altın fiyatları için artan rüzgârlar görse de Daniel Briesemann, boğa duruşlarından büsbütün vazgeçmediklerini söyledi. Analist, altın için hala güçlü uzun vadeli temel takviye olduğunu ve 1.800 doların altındaki fiyatların pazarlık avcılarını çekmeye devam ettiğini de kelamlarına ekledi. Daniel Briesemann, altın piyasasındaki mevcut fiyat hareketini yaklaşmakta olan bir tsunaminin başlangıcı olarak nitelendirdi. 

Analiste nazaran, altın piyasasında sular, büyük dalga çarpmadan evvel çekilecek. Daniel Briesemann, dünya rekor ölçüde borçla uğraşmaya devam ederken bankanın uzun vadede altın konusunda optimist olduğunu söyledi. Daniel Briesemann, merkez bankalarının para siyasetini olağanlaştırmasının yıllar alacağını ekledi. Daniel Briesemann, hususa yönelik şunları söyledi:

Bunların kıymetli ölçüde azaltılması yalnızca Herkül’ün bir misyonu değil, tıpkı vakitte nesilleri işgal edebilir. Merkez bankalarının çok gevşek para siyasetlerini sürdürmelerinin bir nedeni de bu…. Burada görünürde bir son yok.

Daniel Briesemann: Uzun vadede değerli ölçüde daha yüksek fiyatlara inanıyoruz

Daniel Briesemann, yatırım talebinin 2020’de görülen tarihi akışlara kıyasla daha düşük olmasını bekliyor. Analist, fiyatları 2.000 dolara geri çekecek kadar güçlü bir eğilim olacağını da söyledi. İşte Daniel Briesemann’dan altın kestirimleri:

altın’ın kısa vadede daha fazla düşme mümkünlüğünü göz gerisi etmemekle birlikte, uzun vadede kıymetli ölçüde daha yüksek fiyatlara inanıyoruz.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar