Mart 6, 2021
Ertuğrul Sağlam: “12 final maçımız var”

Ertuğrul Sağlam: “12 final maçımız var”


son dakika Ertuğrul Sağlam: “12 final maçımız var” haberleri,

TFF 1. Lig gruplarından Yılport Samsunspor’un teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, 10 yıllık Harika Lig özlemini sona erdirmek istediklerini söyledi.

Sağlam, Nuri Asan Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, İstanbulspor karşısında alınan galibiyetten dolayı oyuncularını tebrik etti.

Ligdeki en önemli rakiplerine karşı kazanmanın kıymetli olduğunu vurgulayan Sağlam, “Kazanıp, yolumuza devam ettiğimiz için memnunuz. Yalnızca küçük bir avantaj elimize geçirdik. Bundan sonra oynayacağımız 12 final maçı var. Hepsini de birbirinden kıymetli ve kıymetli rakiplerle oynayacağız.” diye konuştu.

Yarın alanlarında Eskişehirspor’la karşılaşacaklarını hatırlatan Sağlam, “Yarın çok pahalı bir 3 puan gayreti vereceğiz. Rakibimiz genç, dinamik bir grup. Bilhassa skor dezavantajı oluşmadığı her dakika daha uygun oynayabilen, çaba eden ve oyuna tutunan bir yapıları var. Önde kontratak oyununa uygun futbolcuları da var. Yarın bizi çok dirençli, genç ve dinamik bir kadro bekliyor. Bizim de rakibimizin bu özelliklerini ortadan kaldırabilecek tertipleri uygulamamız gerekiyor.” sözlerini kullandı.

Deneyimli teknik adam, Eskişehirspor maçında futbolcularından şampiyon kadrosunun oyuncuları üzere sorumluluk alıp, uğraş etmelerini istediğini aktardı.

“Futbolun doğrularını alana yansıtıp, inşallah rastgele bir kayba uğramadan, şampiyonluk yolundaki 12 finalden bir tanesini daha atlatacağımıza inanıyorum.” diyen Sağlam, “Sonrasında kıymetli bir maçımız daha var. Yarınki maçta baştan sona konsantre olmuş, olayı yaşayan, topluluğun beklentisinin şuurunda hareket eden bir küme olarak gayret vereceğiz. İnşallah uygun uğraş ve güzel futbol ile kazanıp, yolumuza kayıpsız devam etmenin keyfini yaşayacağımıza inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

“Birlikte başaracağız”

Ekipte rotasyon yapabileceklerine dikkati çeken Sağlam, şunları kaydetti:

“Cezalı oyuncumuz var, hafif sakatlığı olanlar var. Devre ortasında gelip de fizikî olarak eksiklerini tamamlayanlar da var. Bunların hepsini değerlendirip, yarın bize katkı sağlayacak, kuvvetli pürüzü geçmemize yardımcı olacak birinci 11’i sahaya çıkaracağız. Biz rakibe nazaran, sisteme nazaran ve oluşan kurallara nazaran vakit zaman kimsenin beklemediği değişiklikleri de yapabiliyoruz. İki hafta evvel takımda olmayan Guido Koçer’i İstanbulspor maçında birinci 11’de başlattık. Bu üzere değişiklikleri bundan sonraki süreçte de yapabiliriz. Herkes yeterli bilsin ki ne yapıyorsak, topluluğumuzun bu 10 yıllık Harika Lig hasretini dindirmek, sona erdirmek için yapıyoruz. Bunu da birlikte başaracağız.” 

Öte yandan kırmızı-beyazlı takım, Eskişehirspor maçının hazırlıklarını tamamladı. Teknik yönetici Sağlam idaresinde birinci olarak ısınma koşusu yapan futbolcular, taktik yüklü çift kale maçla egzersizi bitirdi.

, futbol haberi, skor, sonucu kaç kaç bitti, maçı, maç, spor, gündem, yeni flaş haber, sondakika gs haberleri, galatasaray haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar