Şubat 27, 2021

Janet Yellen Bitcoin spekülatörlüğü yapıyor

Yellen Bitcoin spekülatörlüğü yapıyor. Abd hazine bakanı janet yellen Bitcoin hakkında yaptığı konuşmasında bitcoin spekülatif bir varlıktır dedi.

Pazar gecesi bitcoin fiyatı 60 bin dolar seviyelerine kadar yükselince amerika hazineden sorumlu yaşlı teyzesi yellen’in bitcoin hakkındaki açıklaması bitcoin fiytaında yaklaşık yüzde 20 kadar bir düşüşe sebep oldu.

48500 dolar seviyelerine kadar gerileyen bitcoin fiyatı tekrardan 50 bin doları geçti. Fakat yatırımcı hala tedirgin. Abd hükümeti acaba bitcoin ve diğer kiripto paralar ile ilgili olumsuz bir yasa çıkartır mı ?

Bitcoin yasaklanır mı ? gibi bir endişe yatırımcı üzerinde hala etkili.

Diğer taraftan da yatırımcıların büyük bir kısmı yellen bitcoin sepakülatörlüğü yapıyor. Yani elon musk gibi fiyatı düşürüp kendileri ve yandaşları bitcoin toplamaya devam ediyor düşüncesi de hakim.

Bana göre yellen’in yaptığı açıklama bitcoin fiyatınu düşürüp ucuzdan toplama operasyonudur. Yani fiyatı düşürebildikleri kadar düşürüp . Kendileri ve yandaşları bitcoin toplayacaklar.

Yellen’in bitcoin yasa dışı para aklamada kullanılıyor. Bitcoin spekülatif bir varlıktır. Açıklamasının ardında biz bitcoini yasaklayabiliriz algısı yatıyor.

Belli bir zaman sonrasında da bitcoin yatırımcısını koruma altına alacağız. Artık bitcoine yatırım yapanlar kanunlar ile korunacak dediklerinde bitcoin fiyatı 5 katına çıkabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar