Şubat 27, 2021
Ünlü CEO Bu Nedenlerden Ötürü Bitcoin (BTC)’de Çok Yükseliş Bekliyor

Ünlü CEO Bu Nedenlerden Ötürü Bitcoin (BTC)’de Çok Yükseliş Bekliyor

Son dakika Ünlü CEO Bu Nedenlerden Ötürü Bitcoin (BTC)’de Çok Yükseliş Bekliyor haberi ,

Microstrategy’den Michael Saylor, tartışmasız en büyük oyunculardan biri. Bitcoin piyasasına gelişi, öbür klasik meslektaşlarının gelişini etkilediği için bir yüke sahip.

Daha evvel Bitcoin’i bir “balon” olarak isimlendiren şirketin önderi, büyük ölçülerde BTC satın aldı. Sonrasında ise süratle bir Bitcoin evangelistine dönüştü.

Bitcoin Tanıtımı

Yakın vakitte bir BTC podcast’inde yapılan bir röportajda, BTC için işbirliği konferansına konut sahipliği yapan CEO, 85.000’den fazla iştirakçi ve SpaceX, Marathon üzere 7.000 şirketin temsil edildiği kurumsal Amerika’ya Bitcoin’i tanıttı.

BTC yatırımlarıyla halka açılan yeni şirketlerden etkilenen Saylor, Marathon patent kümelerinin 150 milyon dolarlık Bitcoin satın almasının sanayi için büyük bir muahede olduğunu belirtti.

Saylor’un, satış konuşmasının şirketlerden aldığı reaksiyon tipine verdiği cevaplar çok yeterliydi.

Saylor “Benim izlenimim çok çarpıcı. Bu kadar coşku olduğuna şaşırdım. Ağustos ayında başladığımızda, önemli bir taahhütte bulunan birinci halka açık şirkettik. Akabinde Square bizi takip etti. Sonrasında, Tesla adım attı. Artık arka geriye maddi taahhütlerde bulunan dört halka açık şirket var.” sözünü kullanıyor.

BTC Ana Kitleye Ulaşıyor

Saylor, ortada sırada düşüş varsayımlarında bulunan eleştirmenlere karşın, piyasanın genel olarak istekli ve gelen klâsik firmaları desteklediğini tekrarlıyor.

Tesla’yı yılın en başarılı payı olarak söz etti. Zira şirket değerli ölçüde BTC satın aldı. Sonrasında ise bir aydan kısa bir mühlet içinde 1 milyar doları garanti altına aldı.

Michael Saylor, bu kıymetli nedenlerden ötürü BTC konusunda çok derecede yükselişe geçti

Bu ortada Saylor, zincir içi tahlilinde de yükseliş eğilimi gösteriyor. Madencilerin Bitcoin varlıklarını shortlamak konusunda ilgilerini kaybederlerse ve borçlar yoluyla Bitcoin almaya başlarlarsa, Bitcoin’in gelecekte tablolardan farklı bir formda çıkacağını öne sürüyor.

“Halka açık tüm Bitcoin madencileri bitcoin satmayı bırakıp harcamalarını karşılamak için halka açık pay senedi ve borç kullanarak hodl yapmaya başladığında ne olur? BTC pay senedi akışı sonsuza gidiyor, sonra negatif oluyor. “

Madencilerin yükseliş piyasasına reaksiyonları, madencilerin mevcut varlıklarını sakladıkları kadar Bitcoin’i shortlamakla ilgilenmedikleri mümkünlüğünü gösteriyor. Zincir üzerindeki bilgilere nazaran, Tesla’nın Bitcoin satın alması bu kararı etkilemiş olabilir.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar