Mart 2, 2021
Usta Analist: Sabırlı Olun, Ethereum Fiyatı İçin 5.000 Dolar Geliyor!

Usta Analist: Sabırlı Olun, Ethereum Fiyatı İçin 5.000 Dolar Geliyor!

Son dakika Usta Analist: Sabırlı Olun, Ethereum Fiyatı İçin 5.000 Dolar Geliyor! haberi ,

Ethereum fiyatı, Pazartesi günü Bitcoin, Binance Coin, Polkadot ve Cardano dahil olmak üzere kripto para piyasasının öbür değerli varlıkları ile senkronize olarak düştü. İkinci en büyük kripto para ünitesi, hafta sonu seansı sırasında yatırımcıların kârlarını teminat altına almalarını sağlayan 2.041 dolarlık rekor bir düzeye ulaştı. Bu hafta sonu ve Pazartesi seansı boyunca ise ETH değerli ölçüde büyük bir satışa yol açtı. ETH/USD paritesi yüzde 26’dan fazla düşürerek 1.508 dolara kaydı. Usta bir analist ise bu düşüşün hudutlu olduğunu ve Ethereum’un 5.000 dolar gittiğini vurguluyor.

Ethereum piyasası satışlarının ortasında çakıldı – Kaynak: TradingView.com

Ethereum fiyatı yüzde 26’dan fazla düştü ve 1.508 dolara kaydı!

Kripto para piyasasında neredeyse her yüksek kapasiteli varlık büyük gün içi kayıplara uğradı. Ethereum ile son derece yüksek müspet korelasyona sahip başkan kripto para Bitcoin, 58.000 doların üzerindeki düzeylerden yüzde 20’ye yakın düştü. Aynı biçimde bir önceki haftalık seansı yüzde 171 yükselerek kapatan Binance Coin, Pazartesi günü yüzde 44 oranında düştü. Genel olarak, kripto para piyasası değerlemesinden 149 milyar dolar silindi.

Ethereum fiyatı, Pazartesi günü dalmaya devam ederken boğalar takviye sunabildi. Görünüşe nazaran, boğalar kripto para ünitesinin 50 günlük kolay hareketli ortalamanın (mavi dalga) altına düşmesini engellediler. ETH/USD paritesi kendisini yüzde 13 üst çekmeden evvel kısa bir müddet süratle düştü. Bu ortada, geri tepme teşebbüsü pariteyi 20 günlük üstel hareketli ortalama ismi verilen öteki bir dayanak dalgasına (yeşil olan) yaklaştırdı.

Ethereum, Teddy Cleps’e nazaran 5.000 dolara gidiyor- Kaynak: TradingView.com

Teddy Cleps: Sabırlı olun, Ethereum için 5.000 dolar geliyor!

Tanınan analist Yashu Gola’ya nazaran, her iki eğri de geçmişte Ethereum‘un olumsuz düzeltmelerini sınırladı. Analiste nazaran, Ocak ayında trader’lar 20-EMA’yı yaklaşık dokuz defa kırmaya çalıştı ve her teşebbüs ETH/USD fiyatlarını yeni bir tepeye çıkardı. 

Bu ortada, 20-EMA’nın altındaki rastgele bir kayma, boğaların 50-SMA’yı dayanak olarak görmesine neden oldu. Bu ortada, bağımsız bir piyasa analisti olan Teddy Cleps, ETH/USD paritesi yorumladı. Analist, paritenin tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşabileceğini belirtti. Teddy Cleps bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Ethereum 2.000 dolar ile bulut ortasında sıkışıyor. Fiyatların bulut ve 2017’nin tüm vakitlerin en yüksek düzeyi ortasında sıkıştığı birkaç hafta evvel yaptığımız tam fiyat hareketinin birebiri. Sabırlı olun, 5.000 dolar geliyor.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar