Şubat 27, 2021
XRP’ye Büyük Darbe: Ödemeler Devi de Çekildi! Ripple’dan Açıklama Geldi

XRP’ye Büyük Darbe: Ödemeler Devi de Çekildi! Ripple’dan Açıklama Geldi

Son dakika XRP’ye Büyük Darbe: Ödemeler Devi de Çekildi! Ripple’dan Açıklama Geldi haberi ,

SEC, geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. İkili birinci kere hakim karşısına dün çıktı ve Ripple davanın reddini istedi. SEC davası nedeniyle XRP’ye olan dayanağını sonlandıran 33’ten fazla platform oldu. Kısa mühlet evvel ise Ripple’da bir yaprak dökümü daha yaşandı. 2019 yılında Ripple ile iştirake imza atan dev para transferi şirketi MoneyGram, Ripple ekosisteminden çekiliyor. MoneyGram, Ripple’ın tanınan ödeme tahlili ODL’nin kullanımını askıya aldığını söyledi. Bu açıklamanın akabinde Ripple’dan da kritik bir açıklama geldi.

Dev Ripple ortağı MoneyGram, ODL’nin kullanımını askıya aldı

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere SEC, geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. SEC bu dava kapsamında, Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul değer satışı yapmakla suçluyor. Ayrıca SEC, XRP’nin piyasaya sürüldüğü günden bu yana bir menkul değer olduğunu vurguluyor. Bu kapsamda davanın birinci duruşması dün yapıldı. Ripple duruşmada SEC’in haksız olduğunu belirterek davanın reddini istedi.

SEC’in açtığı dava nedeniyle XRP fiyatı yüzde 70’den fazla düşüş yaşadı. Ayrıyeten SEC davası nedeniyle XRP’yi delist eden ya da süreçleri askıya alan 33’ten fazla platform oldu. Dün ise dev Ripple ortağı MoneyGram’ın Ripple ekosisteminden ayrılacağı ortaya çıktı. MoneyGram, Ripple’ın XRP odaklı ödeme tahlili olan ODL’nin kullanımını askıya aldığını söyledi. MoneyGram, bu kararın Ripple ve SEC ortasında yaşanan yasal savaş nedeniyle alındığını vurguluyor.

MoneyGram’ın kritik kararı sonrasında Ripple’dan da açıklama geldi

Dev para transferi şirketi MoneyGram bahse yönelik şu açıklamayı yaptı:

SEC ile devam eden davalarıyla ilgili belirsizlik nedeniyle şirket, Ripple’ın ödeme tahlili olan ODL’nin ticaretini askıya aldı.

MoneyGram’ın kritik kararı sonrasında Ripple’dan da açıklama geldi. Şirket mevzuya yönelik şunları söyledi:

MoneyGram ile 2019 yılında mevcut durumda yürürlükte olan ve şirketin ODL kullanımıyla hudutlu olmayan uzun periyotlu bir mukavele imzaladık. Birlikte farklı kullanım durumlarını etkin olarak araştırıyoruz. MoneyGram ile ileriye dönük bir formül bulmayı sabırsızlıkla bekliyor ve bu davanın sonunda kripto paraların ve Blockchain teknolojisinin kullanımı konusunda ABD’de daha fazla yasal netlik olacağına inanıyoruz. Daha evvel de söylediğimiz üzere Ripple aleyhindeki dava, suyu gereksiz yere bulandırdı ve borsalar, piyasa yapıcıları ve işletmeler için daha fazla belirsizlik oluşturdu.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar