Şubat 26, 2021
“altın Savaşı Kazandı!” Diyen altın Analistinden Sevindiren Varsayımlar

“altın Savaşı Kazandı!” Diyen altın Analistinden Sevindiren Varsayımlar

Son dakika “altın Savaşı Kazandı!” Diyen altın Analistinden Sevindiren İddialar haberi ,

altın piyasası, 10 yıllık tahvil getirileri yaklaşık bir yıl içindeki en yüksek düzeyinde %1,3’ün üzerinde tutulurken, 1.800 doların üzerine çıkıyor. Ünlü uzman Joe Foster ise piyasayı yorumladı ve yüz güldüren altın kestirimlerini açıkladı. VanEck’in portföy yöneticisi ve faal altın ve değerli madenler stratejisti Joe Foster’a nazaran, savaş kıymetli metaller piyasası ve enflasyon ortasındadır. Joe Foster’a nazaran, altın enflasyon ve reflasyon ortasındaki savaşı kazandı.

Joe Foster: altın enflasyonist baskılara reaksiyon vermiyor, zira delil yok

Tanınan uzman Joe Foster’a nazaran, enflasyon baskısı artmakla birlikte, hükümet ve merkez bankası teşvik tedbirlerinin ABD iktisadının mevcut iddialardan daha süratli güzelleşmesine yardımcı olacağı beklentileri tarafından gölgede bırakılıyor. Joe Foster, yakın vakitte yayınlanan bir raporda şunları söyledi:

Ekonomiyi olağan büyümeye dönmeye teşvik eden reflasyon ile fiyatlarda ve fiyatlarda artış olan çok enflasyon ortasında bir fark var.

Joe Foster, enflasyon beklentilerinin yükselmesine karşın, sadece ABD iktisadı COVID-19 salgını tarafından harap edilmeden evvel görülen düzeylere geri döndüğünü kaydetti. Geçen yıl, virüsün deflasyonist tesiri nedeniyle enflasyon kriter oldu ve bu da dünya çapında hükümetlerin gerekli olmayan tüm hizmetleri ve işletmeleri kapatmasına neden oldu. Joe Foster, bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

altın enflasyonist baskılara reaksiyon vermiyor, zira şimdi çok enflasyona dair rastgele bir ispat yok.

Joe Foster: Enflasyon baskısı kolaylıkla değişebilir! Bu durum altın’ı yükseltir

Joe Foster, enflasyon baskısı halihazırda bastırılmış olsa da tarihin rastgele bir gösterge olması durumunda bunun basitçe değişebileceğini söyledi. Joe Foster, mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Japonya modeli, enflasyona karşı ikna edici bir örnek teşkil ediyor. Lakin, WWll sonrası model, ezici teşvik eforları göz önüne alındığında, enflasyonist bir döngüyü en muhtemel sonuç haline getiriyor. ABD’de bu tıp bir ikazcıyı en son gördüğümüzde, 1947 Mart’ında TÜFE’deki yıllık değişimin %19,7 ile tepeye ulaştığı bir enflasyonist döngü getiren depresyona ve İkinci Dünya Savaşı’na reaksiyon olarak gördük.

Joe Foster: Yükselen enflasyon riskleri altın için en büyük yükseliş faktörü

Yükselen enflasyon riskleri altın için en büyük yükseliş faktörü olurken Joe Foster, düşük büyüme ve düşük enflasyon ortamına ait risklerin de fiyatları destekleyebileceğini kelamlarına ekledi. Joe Foster, mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu tıp riskler ortasında borç sıkıntıları, daha da radikal mali ve para siyasetleri, berbatlaşan gelir eşitsizliği ve toplumsal huzursuzluk yer alıyor.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar