Nisan 11, 2021
Bu Logaritmik Metrik Bitcoin İçin Korkutan Düzeyleri İşaretledi

Bu Logaritmik Metrik Bitcoin İçin Korkutan Düzeyleri İşaretledi

Son dakika Bu Logaritmik Metrik Bitcoin İçin Korkutan Düzeyleri İşaretledi haberi ,

Bitcoin, aylar içindeki en dik düzeltmelerinden birini yaşadı. Yükseliş trendi başladığından bu yana yalnızca bir kaç geri çekilmeden birini yaşadı. Bununla birlikte, kripto para ünitesinin uzun vadeli fiyat tablosuna ait eşsiz bir bakış açısı var. Buna nazaran varlıktaki volatilite vakitle azaldığı için öbür bir ayı piyasasının gelebileceğini gösteriyor.

Bitcoin İçin Düşüş Fikri

Fikir, piyasa kıymeti açısından başkan kripto para ünitesine dayalı. Bu nedenle bir logaritmik büyüme kanalının doruğuna ulaşıyor. Ayrıyeten bu kanalı kestirimleri son derece hakikat olan bir analist çiziyor. Önümüzdeki Bitcoin fiyat hareketine ait bu eşsiz değerlendirmeye bir göz atalım.

Bitcoin hafta sonu yaklaşık 60.000 $’a geldi. Haftanın başlamasından birkaç gün sonra ise 45.000 $’a kadar düştü.

Düşüşün kaynağı ise, Gemini kripto borsasına 1.6 milyar dolar kıymetinde 28.000 BTC taşıyan bir balina.

Satış, kripto para ünitesinin, fiyatın birkaç gün içinde %70’in üzerinde düştüğü geçen Mart ayından bu yana gördüğü en derin düzeltmelerden biri. Fakat mevcut rallinin tepesi sanki neresi?

Analist Dave the Wave’in çizdiği logaritmik büyüme eğrisine nazaran, bu döngünün tepesi yakın olabilir. Buna nazaran diğer bir ayı piyasası neredeyse birebir derecede yakın.

Ayıya Dikkat Edin

Birebir modeli kullanan Dave the Wave ayı piyasasının tabanını yanlışsız olarak iddia etti. Pekala neden birebir model tepeyi varsayım edemedi? Mevcut yükseliş trendinin doruğu, logaritmik büyüme eğrisinin en üst trend çizgisine ulaşırsa, kısa vadeli tepeye olan ara çok yakın olacaktır.

Bitcoin fiyatı geçmişte en üst trend çizgisine her dokunduğunda, bunu bir ayı piyasası izledi. Şayet rastgele bir sebeple Bitcoin, mevcut düzeltmeden daha güçlü satışla karşılaşırsa, teknik olarak bir ayı kademesi çoktan başlamış olacaktır.

Her iki durumda da, bu kadar keskin bir biçimde yükseldikten sonra, günlük büyüme eğrisi, bir halde bir düzeltmenin yaşanacağını gösteriyor.

Dave the Wave’in de açıkladığı üzere, her döngünün düşmesi 33 derecelik bir eğime nazaran ayarlı. Mevcut düzeltmeyle tıpkı açı trendi gerçekleşirse, Bitcoin sonunda tekrar 20.000 $’a düştüğünde tabana vurmuş olacak.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar