Nisan 11, 2021
Piyasa Bu Haberle Yükseldi! Dev Şirket Bitcoin Yatırımını Katladı

Piyasa Bu Haberle Yükseldi! Dev Şirket Bitcoin Yatırımını Katladı

Son dakika Piyasa Bu Haberle Yükseldi! Dev Şirket Bitcoin Yatırımını Katladı haberi ,

Dünyaca ünlü şirket MicroStrategy, kısa müddet evvel Bitcoin yatırımını arttırmak için tahvil satışıyla 1,05 milyar dolar topladığını söyledi. Bu kritik haberin akabinde Twitter CEO’su Jack Dorsey’in sahibi olduğu Square’den kıymetli bir yatırım haberi geldi. Şirket, 170 milyon dolar karşılığında 3.318 BTC daha satın aldığını duyurdu. Bu haber, piyasada bir ölçü toparlanmayı tetikledi.

Square Bitcoin yatırımını arttırdı: 3.318 BTC daha satın aldı!

Bitcoin fiyatı kısa mühlet evvel 58.000 dolardan 45.000 doların altına kadar kaydı. Sonuç olarak BTC, 13.000 dolardan fazlasını sildi. BTC’deki çöküşle tüm piyasa kırmızıya boyandı ve önemli kayıplar verildi. Fakat dev bir şirketin BTC yatırımlarını arttırdığı haberi bir ölçü toparlanmayı tetikledi. Twitter CEO’su Jack Dorsey’in sahibi olduğu Square, 170 milyon dolar karşılığında 3.318 BTC daha satın aldığını duyurdu.

Bu Square’nin birinci BTC yatırımı değil. Şirket 2020 yılının Ekim ayında 50 milyon dolar karşılığında 4.709 BTC satın aldı. Square’nin son yatırımlarıyla şirketin toplam BTC varlığı 8.027 BTC’ye ulaştı. Şirketin açıklamalarına bakılırsa BTC yatırımlarına devam edeceği görülüyor. Bilindiği üzere Square, Cash App uygulaması aracılığıyla Bitcoin alım satımına imkan tanıyor. Son datalara nazaran, Cash App 2020 yılı boyunca yaklaşık 4,5 milyar dolarlık Bitcoin satışı gerçekleştirdi.

Artık kurumsal şirketler süratle Bitcoin’e yatırım yapıyor

Son vakitlerde kurumsal şirketler BTC’ye yatırım yapmaya başladı. Bu şirketlerin başında MicroStrategy geliyor. MicroStrategy, kısa mühlet evvel Bitcoin yatırımını arttırmak için tahvil satışıyla 1,05 milyar dolar topladığını söyledi. Şirketin topladığı bu fonla yakında BTC alması bekleniyor. Başkan kripto para Bitcoin, yazım sırasında ufak artışlarla 50.500 dolar düzeyinden süreç görüyor.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar