Nisan 10, 2021
Bu Fraktal Bitcoin İçin Mayıs Sonuna Kadar Bu Düzeyleri İşaretledi

Bu Fraktal Bitcoin İçin Mayıs Sonuna Kadar Bu Düzeyleri İşaretledi

Son dakika Bu Fraktal Bitcoin İçin Mayıs Sonuna Kadar Bu Düzeyleri İşaretledi haberi ,

Bu sabah Coinbase’in resmi olarak halka açılmak için müracaatta bulunmasıyla ilgili haberler çıktı. Akabinde Bitcoin fiyatı 50.000 doların üzerini gördü.

Bununla birlikte, 2017’nin başlarında başlayan son boğa piyasası döngüsünün bir fraktalı enteresan bir durum ortaya koydu. Sayı, kripto para ünitesinin bundan yalnızca iki ay sonra süreç yapacağı yerin sadece orta noktası olabilir.

İşte iki döngü ortasındaki benzerliklere ve önümüzdeki birkaç ay içinde BTC başına fiyatı 100.000 $ ve üstüne çıkaran yol haritasına bir göz atalım.

Bitcoin Volatilitesi

Bitcoin volatilitesi, birkaç ay içinde 10.000 $’dan 50.000 $’a patlayıcı bir hareketle başlayarak artıyor. Kripto paranın büsbütün tekrar fiyatlandırılması, kurumsal yatırımcıların kıt kripto varlığından alabileceklerini satın almak için çabalamalarından kaynaklanıyor.

Sırf 21 milyon token ve 1 trilyon doların altında bir piyasa bedeli olan Bitcoin’in uzun vadede muteber bir halde büyümesi bekleniyor. Öteki taraftan büyümenin güç olduğu bir ekonomik ortamda, kripto para ünitesi bilhassa cazibeli hale geldi.

Lakin Bitcoin fiyat keşfi gerçekleştikçe, volatilite artacak. Bu nedenle son haftalarda kripto para ünitesi tek bir günde %20 oranında kıymet kaybetti. Bitcoin 50.000 $’lık fiyatlarda olduğu için %20’lik bir volatilite 10 bin dolar manasına geliyor. Eskinin 1000 dolarlık sayılarına nazaran çok büyük bir sayı bu.

Bu Fraktala Dikkat

Son seferinde yükselirken, fiyat hareketi mevcut piyasa volatilitesine yakından benziyordu. Bitcoin’in dört basamaklı aralıkta süreç gördüğü 2017’nin başları ile artık ortasında bir karşılaştırma yapalım. Benzerlikler çarpıcı bir biçimde açık.

Tıpkı yol izlenirse, Bitcoin iki katından fazla keskin bir toparlanma yaşamadan evvel bir çöküş görebilir. Fiyat hareketi süratli bir biçimde gerçekleşecek. Bitcoin fiyatını evvel Nisan ayında 75.000 dolara, akabinde Mayıs ayı geldiğinde 100.000 dolara çıkaracak.

Fraktalı izleyen yolun oradan da devam ettiğine dikkat etmek de kıymetlidir. Fraktal’a nazaran kripto para ünitesi BTC başına yalnızca 2.000 $ düşüş gösteriyor.

Kripto para ünitesi, üstteki fiyat hareketinin sonundan bir 10 kat daha artış yaptı. Fraktal mevcut düzeylerden tıpkı formda devam ederse, bu döngünün tepesi gelmeden evvel her bir Bitcoin’i 1 milyon dolarlık bir fiyata koyabilir.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar