Nisan 11, 2021
Grayscale, Ethereum Trust’ına 10.000 ETH Ekledi

Grayscale, Ethereum Trust’ına 10.000 ETH Ekledi

Son dakika Grayscale, Ethereum Trust’ına 10.000 ETH Ekledi haberi ,

Piyasadaki fiyat düzeltmesi göz önüne alındığında, birden fazla kripto paranın pahası düştü. Piyasadaki en büyük altcoin olan Ethereum, 2.130 dolarlık tepesinden %25 oranında düştü. 23 Şubat’taki darbe, dijital varlığın kıymetini 1.348 dolara kadar indirdi. Lakin ETH’nin fiyatı süratle sabitlendi. Yazım sırasında 1.600 dolardan süreç görüyor.

Düşüşe karşın, toparlanma süreci, bilhassa alıcılar için “bullish” bir durum yarattı. Kurumlar, çantalarını doldurmak için ETH ve Bitcoin üzere dijital varlıkların kısa vadeli düşüşlerinden yararlanıyor. Bilgilere nazaran ETH’nin fiyatı 1.400 doların altına düştüğünde Grayscale’in Ethereum Trust’ına geçtiğimiz gün 10.000’den fazla ETH eklendi.

Bu son eklemeyle birlikte toplam ETH holdingleri mevcut kıymette 3.17 milyon ETH’ye, yani 5.1 milyar dolara ulaştı.

Kıymetteki son düşüş trendine karşın Ethereum piyasasındaki genel ivme yükselişte kaldı. İkinci en büyük dijital para ünitesi, yatırımcılarına yılın başından bugüne kadar %118 kazandırdı. 2.000 dolarlık rekorun akabinde görülen keskin düşüşler, kurumlar ve başkaları tarafından daha fazla ETH elde etmek için bir fırsat olarak kullanıldı.

ETH, kripto para yatırımcılarının aradığı başka heyecan verici kripto para ünitesi haline geldi. Fiyatı da büyük bir artışa dikkat çekerken, kullanıcılar dijital varlığın daha fazla getiri sağlamasını bekliyor. Skew bilgileri, ETH pahası düştüğünde daha az tasfiyenin gerçekleştiğini ortaya çıkardı. Bu durum da “HODL” anlatısını güçlendirdi.

Ethereum ağına ilgi üst düzeyde

Ethereum piyasası, CME tarafından ETH vadeli süreçlerinin başlatılması nedeniyle de artan bir ilgi görüyor. Platform, fiyatların düştüğü 22 Şubat’ta 160 milyon dolara yakın rekor süreç hacmi kaydetti.

Piyasaya olan ilgi arttıkça, ETH ağındaki artan gas fiyatına katkıda bulundu. Fiyat 2 bin dolardan geri çekilirken, ETH fiyatları Çarşamba günü neredeyse 6 yıllık tarihinde gözlemlenen en yüksek düzey olan 37.60 dolara yükseldi.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar