Nisan 10, 2021
Coinbase’in Kullanıcı Hacmi Bize Bitcoin Fiyatı Hakkında Ne Söylüyor?

Coinbase’in Kullanıcı Hacmi Bize Bitcoin Fiyatı Hakkında Ne Söylüyor?

Son dakika Coinbase’in Kullanıcı Hacmi Bize Bitcoin Fiyatı Hakkında Ne Söylüyor? haberi ,

2018’de Coinbase’de kişisel yatırımcıların toplam Bitcoin hacmine katkısı %80 idi. 2017 boğa koşusu için bu tasa verici bir sayıydı. Fakat kurumsal talebin artması ve daha fazla kurumun yarışa katılmasıyla bu sayı artık %36’ya düştü.

Ferdî yatırımcılar için bu ne manaya geliyor? Daha doğrusu bir olumsuz durur mu ortaya koyuyor?

Kurumsal satın alma anlatısı Ağustos 2020’den beri devam etmekte. Bununla birlikte, bu anlatının, mevcut BTC elde etme kalıpları, ticaret hacmi ve varlığın spot borsalardaki volatilitesi üzerinde de tesiri vardır.

Yakın vakitte yayınlanan Coinbase hacim tablolarına nazaran, kurumlar bir borsadaki tüm hacim istatistiğini değiştirdiği ölçüde Bitcoin satın alıyor. Bu alım yaklaşımı, alım satım ve HODLing modellerinde bir değişikliğe yol açtı. Ayrıyeten bu durum traderların portföylerindeki gerçekleşmemiş karlar ve ziyanlar üzerinde bir tesire sahipti.

Coinbase’in kullanıcı hacmi Bitcoin hakkında ne manaya gelir halinde bir soru ile karşılaştık. Aşağıdaki tablo grafikteki kırmızı çizgi aracılığıyla perakende sahipliğindeki değişikliğin altını çizdi.

Tıpkı halde 2018’in 1. çeyreğinde %80.4’ten 2020’nin 4. çeyreğinde %36’ya düşen bir durum kelam konusu.

Coinbase üzere borsalarda sahiplikteki bu tıp bir değişiklik, dayanak düzeylerinin kurumlar ve izlenecek kilit düzeyler tarafından yeterli korunacağı manasına geliyor. MicroStrategy yahut GrayScale için ortalama fiyat olacaktır.

MicroStrategy’nin son satın alma sürecinde, hisselerinin ortalama fiyatı 38.000 $’dan 52.000 $’a çıktı. Bu, 52.000 $’ın Bitcoin’in fiyatı için değerli bir dayanak düzeyi olacağı manasına geliyor.

Kritik Düzey

Borsalardaki mevcut girişler ve satış baskısı birden fazla borsada 52.000 $’ın altında fiyatlara sahip. Bu nedenle fiyat düzeyi uzun vadede tıpkı kalmayacak. Satış baskısı düştüğünde, Opsiyonların müddetinin dolduğunu ve madencilerden gelen girişlerdeki artıştan sonra, fiyatın 52.000 $ düzeyine değecek biçimde toparlanması beklenecek.

Son olarak, Coinbase’in CryptoQuant’tan Bitcoin Girişleri Ortalama Grafiğine nazaran, girişler hafta boyunca kıymetli ölçüde arttı. Bu nedenle gelişme, Bitcoin’in borsadaki fiyatı üzerinde direkt bir tesire sahip oldu. Girişler ortalama düzeye düştüğünde, uzun vadede fiyatın düzelmesi beklenecek.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar