Nisan 10, 2021
Dev Bankadan Rekor altın İddiası: Aralık’a Kadar Bu Düzeyleri Göreceğiz!

Dev Bankadan Rekor altın İddiası: Aralık’a Kadar Bu Düzeyleri Göreceğiz!

Son dakika Dev Bankadan Rekor altın Kestirimi: Aralık’a Kadar Bu Düzeyleri Göreceğiz! haberi ,

Pay senedi ve kripto patlaması bu yıl şimdiye kadar altın’ı geride bıraktı. Lakin Australia and New Zealand Banking Group (ANZ)’a nazaran, bir katalizör işleri bilakis çevirebilir ve altın fiyatları bu yıl 2.100 dolara kadar çıkabilir. İşte rekor altın tahmini…

ANZ: altın’ı rekor düzeylere yükseltebilecek bir katalizör var!

altın fiyatları, yükselen Hazine getirilerinin ortasında ivme kazanmaya çalışırken altın bu hafta ONS başına 1.800 doların altına düştü. altın, son 30 günde %3,5 ve son altı ayda %7,5 düştü. Yazım sırasında, Nisan Comex altın vadeli işlemleri gün içinde düşüş trendinde süreç görüyor.

Bu zayıf performansa karşın Australia and New Zealand Banking Group (ANZ), altın’ı rekor düzeylere yükseltebilecek makul bir katalizöre atıfta bulunarak altın kestirimi konusunda müspet kalıyor.  ANZ’nin kıdemli emtia stratejisti Daniel Hynes hususa yönelik şunları söylüyor:

Fiyatlarda diğer bir yükselişin gerçek kışkırtıcısı enflasyonla ilgili beklenti olacak ve katiyen bu son vakitlerde akıllara gelen bir şey. Güç fiyatlarının yükseldiğini görmeye başlıyoruz. Navlun konteyner fiyatları ve nakliye maliyetleri de epey güçlü bir biçimde artıyor. Son vakitlerde Çin’de ÜFE’nin toparlandığını gördük. Daha yüksek fiyatların global tedarik zincirinde kendini göstermeye başlayacağına dair birtakım tasalar var. Global iktisat gelişiyor.

Daniel Hynes’dan altın varsayımı: altın fiyatları için amacımız 2.100 dolar

Şu anda piyasaların enflasyon kaygılarına gereğince dikkat etmediğini belirten Daniel Hynes, bunun orta vadede değişebileceğine dikkat çekiyor. İşte Daniel Hynes’dan altın varsayımı:

Enflasyon kıssası art planda köpürüyor, lakin yatırımcılar buna yakında daha fazla odaklanmaya başlayacak. Orta vadede yatırımcı talebine sağlam bir takviye sağlayacak enflasyon beklentileri artıyor. Bu altın bölümüne yarar sağlamaya devam edecek. Federal Rezerv enflasyonu bir kaygı olarak görmediğini ve yükselmesine müsaade vermeye istekli olduğunu tekraren yineledi. Bu, uzun vadede altın fiyatları için avantajlı bir senaryo oluşturur. FED, işlerin aşıldığını görmeyi tercih edeceklerini söyledi. Bu, devam eden reflasyon ticaretinin gerçekleşmesi için bol ölçüde alan sağlayacak. Enflasyon faktörünün yanı sıra, düşük faiz oranlarının yanı sıra daha fazla mali ve mali teşvik, bu yıl altın fiyatlarını yüksek tutacak. altın için yıl sonu fiyat maksadımız 2.100 dolardır.

Ünlü altın stratejist: Bu gelişmeler, altın üzerinde baskı oluşturdu

Ünlü altın stratejist, şimdiye kadar, aşının piyasaya sürülmesiyle ilgili optimistlik, ekonomik düzgünleşme ve kripto rekabeti de dahil olmak üzere çeşitli sıkıntıların altın üzerinde baskı oluşturduğunu vurguluyor. Daniel Hynes hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Son vakitlerde ABD dolarının gücü muhakkak değerli bir rüzgar oldu. ABD Hazine piyasasında da yükselen getiriler… Ayrıyeten canlı pay senedi piyasaları… Ve artık kripto para ünitelerini görmezden gelemezsiniz. Kriptolar daha fazla kurumsal fonu etkilemeye başlıyor. Boşluğa bakın. Bu muhtemelen altın’ın cazipliğini de etkiliyor. altın’ın önündeki en değerli kısa vadeli pürüz 10 yıllık Hazine getirilerindeki artış oldu. Bu, işlerin daha uygun hale geldiğinin bir işareti. Global olarak ekonomik toparlanmanın iniş çıkışları oldu, lakin aşının piyasaya sürülmesi, ABD’de daha fazla teşvik tedbirleri bu toparlanmanın bir kısmını artırdı, hızlandırdı… Bu muhakkak tahvil piyasasını etkiledi. Daha fazla ekonomik zayıflığın riskleri azaldı ve altın’ın genişlediği bu inançlı liman cazibesi muhakkak destekleyici olmadı.

haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangiliklar